Sekiro: Shadows Die Twice Oyun İnceleme

Sekiro: Shadows Die Twice

Oyuncuları feodal Japonya temasına götürmeyi başaran From Software, hikâye konusunda gayet başarılı bir iş çıkarmış. Özellikle hikâye anlatım konusunda oyunculara yeterli bilgiyi sağlıyor. Oyunun ana teması, uzu yıllardır iç savaşın devam ettiği Sengoku döneminden sonrasına gidiyorsunuz.

Savaş, ülkeyi yıkıma sürüklediği zamanlarda uzun zamandır Shinobi eğitimi alan karakterinizin kontrolünü size veriyorlar. Göreviniz, Ashina klanı tarafından ele geçirilmiş olan The Divine Heir’i kurtarmaya çalışmaktır.

Oyun, hikâye konusunda yeterli bilgiye oyunculara sunmuş olmasına rağmen, oyunda yer alan ayrıntıları keşfetmeniz konusunda serbest davranıyor. Oyunda ne kadar çok yere giderseniz hem hikâye hem de oyunun dünyası hakkında çok fazla bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Bu anlamda basılmadık alan gidilmedik mekân kalmasın.

Sekiro Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice şirketini daha önceki oyunlarına kıyasla çok zor değil ancak imkansızlıklar üzerine kurulmuş diyebiliriz. Bu zorluklara karşı mücadele ettiğiniz zaman oyunun size sunduğu başarılı olma hissini doyasıya yaşayabilirsiniz. Oyunun olumsuz tarafı çok sık ölüyorsunuz ve bazı zamanlar aynı yerde takılıp kalabiliyorsunuz.

Sekiro: Shadows Die Twice Oynanışı

Oyunun hikâye bakımından en önemli yerlerinden biri olan Genchiro’ya geldiğiniz an oyun, ilerleme göstermeniz için bu bossu geçmenizi kesinlikle şart tutmuyor. Burayı dilerseniz daha sonra geçebilirsiniz. Bu arada sizler de oyunun değişik yerlerine giderek yeni yerler ve özellikler keşfedebilirsiniz.

Oyunda girmiş olduğunuz mücadeleler sizin ve karakterinizin deneyim kazanmasını sağlıyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası