Satisfactory başlangıç rehberi

satisfactory

Simülasyon oyunu olan Satisfactory oyunu oynamaya başlayan oyuncuların başlangıç rehberi araştırması yapıyor olması muhtemel bir durum.

Satisfactory oyunundan kısaca bahsetmek gerekirse oyun, 19 Mart 2019 tarihinden beri henüz tam sürüme geçmeyen ve geliştirilme aşamasında olan bir simülasyon oyunu. Simülasyon tarzı bir oyun olan Satisfactory’de oyuncuların amacı otomasyon yapmak.

Satisfactory için başlangıç rehberi

Satisfactory oyununun detaylarına geçmeden önce öncelikle genel bilgilerden bahsetmek istiyoruz. Bir oyun oynayan kullanıcılar o oyunu oynarken bir amaç arayışında olabiliyor. Yani o oyunun hikayesini merak edebiliyor, sonunun nereye varacağını bilmek isteyebiliyor. Satisfactory’nin bir hikayesi var fakat oyunun şu anda bir sonu bulunmuyor. Kullanıcı oyun içerisinde gelişebildiği kadar gelişebiliyor.

Oyunun hikayesini anlatmak gerekirse kullanıcılar oyuna başladığında 4 farklı bölgeden birinde başlangıç yapabiliyor. Oyunda bulunan bir mühendis, farklı bir gezegene gönderiliyor ve bu gezegende otomasyonlu bir şekilde fabrika kurmak için görevlendiriliyor.

Satisfactory
Bu yazımızı da inceleyin !

Kaynaklar

Oyunda bulunan en önemli kaynaklardan birisi madenler ve diğer kaynaklar olmakta. Oyuncular oyuna başladığında öncelikli olarak maden toplaması gerekiyor. Oyunda demir, taş, kömür ve petrol gibi pek çok kaynak bulunuyor. Oyuncu öncelikli olarak maden topluyor ve elde ettiği madenleri işleyerek maden makinesi oluşturuyor. Maden makinesi otomatik olarak maden toplamayı sağlıyor. Maden makinesinden gelen madenlerin işlenmesi gerekiyor. Bunun için de fırın yer alıyor.

Otomasyon

Yukarıda da anlattığımız gibi bu işlemler başlangıçta elle yapılıyor olsa da yeni özellikler açıldıkça ve geliştikçe artık bu sistem otomatik bir hale geliyor. Yani kullanıcı bantları kullanarak ve diğer özelliklerden faydalanarak bu işlemi otomasyona döküyor. Örnek vermek gerekirse maden makinesinden çıkan cevherler fırında işlenerek sonrasında üretim bandına doğru ilerliyor. Oyunda yer alan sistem sayesinde oyuncu geliştikçe yeni özellikler açmaya çalışıyor.

Çevredeki tehlikeler

Oyun yalnızca otomasyon yapma üzerine kurulu değil, bunun yanı sıra oyun içerisinde bazı tehlikeler de yer alıyor. Bunlardan birisi saldırgan canlılar olmakta. Bunlara karşı dikkat etmek gerekiyor. Oyunda yer alan bir diğer tehlikeli durum gaz olmakta. Oyuncular yeşil görünümlü bu gaza yaklaştığında hasar alıyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası