SaGa Frontier Remastered İncelemesi

SaGa Frontier Remastered İncelemesi

SaGa Frontier Remastered oyunu, ilk olarak japonyada ortaya çıkmış ve aradan geçen 23 yılsonunda oyunda birtakım değişiklikler yapılmıştır. Oyunda her ne kadar değişiklikler yapılıyor olsa da yine de bazı özelliklerini korumayı başarabilmiştir.

SaGa Frontier Remastered oyununa ilk girdiğiniz anda diğer oyunlardan farklı olduğunu hemen anlayabiliyorsunuz. Oyunun ana menüsünde 7 farklı karakter yer alıyor ve oyuna başlamak istediğinizde size hangi karakterin senaryosunu oynamak istediğiniz soruluyor. Çünkü her karakterin hikayesi de birbirinden farklı. Hepsi aynı sistem üzerinde geçiyor olsa da maceraların birbirinden farklı olması karakterlerin oyun şeklini değiştiriyor.

Sekiz Farklı Macera

İsterseniz oyunun temel mantığından bahsedelim. Kötü bir organizasyonun saldırısına uğrayarak istemeden süper kahraman olan Red nişanlısını öldürmekle suçlanıyor.

SaGa Frontier Remastered

Oyunda her karakter için toplamda 8 saatlik bir senaryo hazırlanmış ve bu karakterlerin oynama sırası yok, ancak oyunda bazı karakterlerin yeni oyuncular için daha kullanıcı dostu olduğunun da altını çizelim. Oyunun hikayesi belli olsa da yine de oyun sizi size bırakıyor. Hatta oyunda o kadar serbest kalıyorsunuz ki nereye gideceğinizi bile bilmiyorsunuz. Yapmanız gerekenler söyleniyor olsa da bazı durumda yeterince açık gelmeyebilecektir.

Karakterinizi hızlı bir şekilde geliştirmeden sona ulaşabiliyorsunuz. Düşmanlarınızın üzerine öksürdüğünüzde onları öldürebiliyorsunuz, ancak bunu fark ettiğiniz zaman çok geç oluyor. Yani düzgün bir kayıt noktanız yoksa o zaman başa dönüyorsunuz.

Güçlü Ekip Sağlam Grind Gerektirir

Yukarıda da belirttiğimiz üzere oyunda genelde yapmanız gereken şeyler size söyleniyor. Ve bundan sonra her şey tamamen size bırakılıyor. Açık bir dünya mantığında hareket eden oyunda hikaye bölgesine gidebilir ve etrafınızda gezerek karakterinizi güçlendirerek yanınıza farklı üyeler katabilirsiniz. Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da yine bir dövüş sistemi var, ancak oyunda karakteriniz seviye atlamak yerine daha fazla güçlenmesi gerekiyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası