Rust rekor kırmaya devam ediyor

rust

Rust rekor üstüne rekor yeniden oyuncu sayısının en yüksek seviyesine ulaşmaya devam ediyor. Hayatta kalma oyunu Rust Twitch’ten bir çok popüler yayıncının da aktif olarak oynaması üzerine Steam üzerinde 134.483 kişi ile eş zamanlı olarak yakın zamanda rekor kırmıştı ve bu sefer neredeyse bunun iki katı bir oyuncu sayısına ulaşarak yeni rekorunu kırdı.

Steam Charts , Facepunch Studios’un çok oyunculu oyununun geçtiğimiz hafta sonu Valve’nin platformunda tüm zamanların eş zamanlı oyuncu sayısında yüksek bir sayıya ulaştığını ve sayının 244.394’ü bulduğunu gösteriyor sadece birkaç hafta önceki rekorun çok ötesinde. Benzer şekilde, SteamDB bu hafta sonu 245.243 eş zamanlı oyuncuyla tüm zamanların zirvesini kaydetti.

Bu rakamlar, Rust‘u Steam‘in diğer en büyük isabet alanlarına sokmayabilir, CS: GO, Dota 2 ve PUBG gibi, genellikle yüz binlerce eş zamanlı oyuncunun rekoruna ulaşıyor. Bununla birlikte, son birkaç yılda tipik olarak 50-100.000 arasında bir yerde olan sandbox oyununun getirmeye alışkın olduğu şeylerin çok ötesindedirler.

Rust Tanıtım Videosu

Sisteminiz Rust oyununu kaldırıyor mu? Kontrol etmek için Rust Sistem Gereksinimleri – Rust Kaç GB ? isimli yazımızı okuyabilirsin.

Twitch‘in de sahip olduğu etkiyi görmek çok kolay SteamDB’nin grafiği, geçtiğimiz hafta sonu Rust Twitch izleyicilerinin bir noktada 940.000’in üzerine çıktığını gösteriyor. Ayrıca Rust , geçen hafta Steam‘in en çok satanlar listesinde Cyberpunk 2077‘yi geride bırakarak bir numaraya yükseldi.

Rust oynamayı düşünen okuyucularımız sistem gereksinimlerini RUST SİSTEM GEREKSİNİMLERİ isimli yazımızı inceleyerek öğrenebilir.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası