Rust FPS Arttırma Yolları

11 Aralık 2013 tarihinde piyasaya çıkan ve hayatta kalma oyunları arasında kendine önemli bir yer edinen Rust aşırıya kaçmasa da güzel bir sistem gereksinimine ihtiyaç duyuyor. Orta derecede bir bilgisayarınız var ve akıcı bir şekilde Rust oynamak istiyorsanız sizler için hazırladığımız Rust Fps Arttırma Yolları isimli bu makalemizi mutlaka okumalısınız.

Ekran Kartı Ayarları

Kullandığınız ekran kartının üreticisi tarafından verilen ayar panelinden ekran kartı ayarını Kalite yerine Performans şeklinde değiştirirsek kaliteden biraz ödün vererek daha akıcı bir oyuna ve daha yüksek fps değerlerine ulaşabiliriz.

Nvidia Ekran Kartları İçin

Nvidia marka bir ekran kartı kullanıyorsanız öncelikle masaüstüne sağ tıklayarak Nvidia Denetim Masası’nı açın. Ardından 3D Ayarları > Görüntü Ayarlarını Önayarla Yap sekmesine gelerek “Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver” seçeneğini seçiyoruz. Sonrasında aktif olan Performans

– Kalite çubuğunda imleci Performans kısmına getirin.

Son olarakta yine 3D Ayarları kısmından 3D Ayarlarının Yönetilmesi sekmesinde resimde verilen ayarları yapınız.

Windows Ayarları

Masaüstünde bulunan bilgisayarım ikonuna sağ tıklıyoruz ve en altta bulunan özellikler seçeneğini seçiyoruz. Açılan özellikler sayfasında sol en altta bulunan “Gelişmiş sistem ayarları” seçeneğine tıklıyoruz. Daha sonra açılan pencerede en üstteki performans kısmından ayarlara basıyoruz. Son olarak bu bölümde alttaki “En iyi performans için ayarla” seçeneğini seçiyoruz ve uygula diyerek pencereyi kapatıyoruz.

Daha sonra Başlat > Çalıştır yolunu izliyoruz ve çalıştır kısmına %temp% yazarak windowsun ve uygulamaların geçici dosyalarını bulundurduğu klasöre erişiyoruz. Bu klasörde bulunan tüm dosyaları siliyoruz.

Sisteminiz Rust oyununu kaldırıyor mu? Satın almadan önce kontrol etmek için Rust Sistem Gereksinimleri – Rust Kaç GB ? isimli yazımızı okuyabilirsin.

Steam Ayarları

Steam uygulamamızı açıyoruz ardından Rust’a sağ tıklayıp en alttan özellikleri seçiyoruz. Buradan “Başlatma Seçeneklerini Ayarla” seçeneğine tıklayın ve aşağıda verdiğimiz komutlardan size en uygun olanı girin.

Bu kod nedeniyle menüde fps düşmesi yaşamanız mümkün. Fakat bu oyununuzu etkilemeyecektir.

CpuCount kısmına işlemciniz kaç çekirdekliyse onu yazın. ExThreads kısmına Amd işlemciler için çekirdek sayınız ile aynısını, Intel işlemciler için ise çekirdek sayınızı 2 ile çarparak yazın. 4 çekirdek için 8 gibi.

MaxMem kısmında kaç gb ram’iniz varsa onun mb karşılığını yazın. 8 gb için 8192, 4 gb ram için 4096 gibi. Winxp yazmasının nedeni oyunu Windows Xp modunda çalıştırdığını belirtiyor.

Arkadaşlar kısmından;
Herhangi bir arkadaş oyun girdiğinde bildirim göster seçeneğini kapatın.
Herhangi bir arkadaş çevrimiçi olduğunda bildirim göster seçeneğini kapatın.
İleti aldığında bildirim göster ve sesli uyarı yap seçeneğini kapatın.

Arayüz kısmından;
Bütün ayarları kapatarak oyun esnasında fps düşmesini engelleyebilirsiniz.

Oyun İçi Ayarlar
Oyun içerisinden ayarlar kısmına geliyoruz. Ardından Grafik ayarları kısmına geliyoruz ve ayarları en düşük seviyeye getiriyoruz. Ayrıca çözünürlüğünüzü ne kadar düşürürseniz o kadar yüksek fps değeri almanız mümkün oluyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası