Rocket League PlayStation 5 ‘e Geliyor

Rocket League PlayStation 5

Rocket League, belki de en başarılı modern indie oyunlarından biridir ve geliştirici Psyonix, oyunun geldiği çeşitli platformlarda büyük başarılar elde ediyor. Rocket League, 2020 yılının Eylül ayında, oyunun ücretsiz oynamaya geçmesinden kısa bir süre sonra bir milyon eş zamanlı oyuncuya ulaşmayı başardı. Şimdi ise Rocket League PlayStation 5 oyun konsolları için yayınlanmaya hazırlanmıyor.

Şimdi, Psyonix ve Epic Games‘in oyunu daha da genişletme planları olabileceği görülüyor. Apple, Epic Games davası sırasında ortaya çıkan sızdırılmış belgeler sayesinde, yeni nesil bir müşteri, Rocket League’in PS5 ve Xbox Series X gibi konsollarda yerel olarak çalışmasını sağlayabilecek işlerde olduğu görülüyor.

Söz konusu sızdırılan belge, bu yeni nesil istemciyi bir tür “Sırada Ne Var?” Epic Games‘in araç futbol oyunu planları. Belgede özellikle, şirketin “mobil dahil tüm platformlarda tam oyun deneyimi olan” yeni nesil bir müşteri planladığı belirtiliyor. Psyonix, alfa oynanış görüntüleri ile piyasaya sürülen Rocket League Sideswipe oyunu olan Rocket League mobil unvanını şimdiden duyurmuş olsa da, Epic Games‘in özel bir Rocket League mobil unvanı oluşturma planları da olabilir.

Rocket League Tanıtım Videosu

Ek olarak, Epic Games’in bu mobil sürümün alfa ve beta aşamalarındayken tüm platformlar arasında çapraz oynama ve çapraz ilerleme özelliğine sahip olmasını planladığı görülüyor. Bu ilginç, kısmen Apex Legends gibi diğer mobil uyarlamaların, muhtemelen hassas kontrollerin eksikliğinden dolayı konsollarla çapraz oynamaya sahip olmaması nedeniyle. Resmi olarak hiçbir şey açıklanmasa da, bu belgeler Epic Games’in Rocket League için hala büyük planları olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Benzer şekilde, bu yeni nesil istemci, PS5 ve Xbox Series X sahipleri için büyük bir haber olabilir.

Rocket League PlayStation 5 üzerinde geriye dönük uyumluluk sayesinde oynanabilir, oyun sadece 60 FPS hızında çalışabiliyor. Ancak Psyonix, ekibin Rocket League’in Xbox Series X’te 120 FPS’de çalışmasına izin verecek bir güncelleme planladığını belirtti. Bunun nedeni, Sony’nin en yeni donanımının aksine Xbox‘ın en yeni donanımında bunu yapmanın yalnızca küçük bir yama gerektirmesidir. Bununla birlikte, bu yeni nesil istemci, her iki konsola, özellikle PS5’te Rocket League’i her zamankinden daha iyi çalıştırmak için ihtiyaç duydukları ekstra desteği sağlayabilir.

Tabii ki, 4K çözünürlüğü ve 60 FPS, PS5‘te alay edilecek bir şey değil, ancak PS5 şüphesiz oyunu daha sorunsuz çalıştıracak kadar güçlü. Ancak, oyuncuların Psyonix ve Epic Games’in Rocket League planlarının gelecekte nasıl değişeceğini beklemesi ve görmesi gerekecek.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası