Rocket League Mini Rehber

tarafından
463
Rocket League Mini Rehber

Kendi içerisinde hatrı sayılır bir oyuncu kitlesine sahip olan Rocket League oyunu için mini bir rehber yazısı ile beraberiz.

Rocket League, birçok farklı haritada, birçok farklı mod ile oyuncuların kontrol ettiği arabaların, tabiri caiz ise futbol oynamasıdır. Oyun içi maçlar kendi içinde ayrılıyor. FPS oyunlarından tanıdığımız ölüm oyunu, rekabetçi, eğlence modlarına benzer modlar bulunmakta oyunda.

Rocket League

Rocket League Standart Mod

1) 3 Kişilik Mod :

Oyunun standart modudur. Oyunun maçları genelde üç kişilik iki takımdan oluşur. Amaç en fazla golü atmaktır. FPS oyunlarındaki ölüm oyunu ile benzerlik gösterir.

2) 2, 1, ve 4 Kişilik Modlar :

3 kişilik moddan tek farkları kişi sayısıdır. Bu oyunu isterseniz tek başınıza, isterseniz 2 kişi, isterseniz 4 kişi olarak oynayabilirsiniz.

Rocket League Rekabetçi Mod

Oyunda diğer birçok FPS oyunda gördüğümüz rekabetçi modu da bulunmaktadır. Amaç rütbenizi yükseltmektir. Yine standart modda olduğu gibi kendi içinde 1, 2, 3 ve 4 kişilik takımlar halinde oynanmak üzere ayrılır.

Rocket League Extra Mod

Gümbürtü :

Gümbürtü modu üç kişilik iki takımın birbirine gol atmaya çalışmasından oluşuyor. Fakat standart moddan bir farkı var tabi. Bu modda birkaç farklı özel güç var. Bu özel güçleri kullanarak oyunun gidişatını büyük ölçüde değiştirebilirsiniz. Fakat bu özel güçler her 10 saniyede bir gelmekte ve rastgele seçiliyor.

Potalar :

Adındanda anlaşılacağı üzere bu modda basketbol potalarına atış yapmaktayız. Bu mod iki kişilik takımlardan oluşmakta. Arabalar ile basketbol oynamak da denebilir bu mod için.

Rocket League

Karlı Gün :

Yine standart modlardan farklı olan bu oyun modunda, arabalar ile buz hokeyi oynamaktayız. Küresel top yerine buz hokeyi topu kullanılan bu modda, karşı takıma gol atmamız gerekiyor yine.

DropShot :

Diğer oyun modlarına göre çok farklı dropshot modu. Saha ikiye ayrılmış, her iki tarafta altıgenlerden oluşmuş durumda. Topu olabildiğince rakibin tarafında tutmanız gerekmekte. Rakibin sahasındaki altıgenler parçalanıp delik açıldığına bu delikten geçirmeniz gerekiyor topu.

Bu yazımızda oyunun modlarına yer verdik. Fakat bu oyun modları öğrenerek oynanabilecek bir oyun değil maalesef. Öncelikle gerekli taktikleri öğrenmeli, daha sonra bol bol oynayarak bu taktikler üzerinde pratik yapılmalıdır. Bu rehberin ilerleyen yazılarında bahsettiğimiz önemli taktiklere değineceğiz. Takipte kalın !

Oyunun steam mağazası : https://store.steampowered.com/app/252950/Rocket_League/

Bir önceki yazımız olan Dota 2 Oyun Rehberi başlıklı makalemizde Defance of the Ancient, Dota 2 ve Oyun Rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.