Roblox Oyuncularına Bu Yıl Yarım Milyar Dolar Dağıtacak

roblox

Roblox, çeşitli oyuncuların geniş bir demografisi arasında popüler bir oyundur. Her yaştan oyuncu, karakterlerin blok tarzı etkileşimlerinin tadını çıkarır ve hatta bazıları kendi oyun içeriklerini yaratacak kadar ileri gider. Roblox, başlangıçta herkesin kendi oyunlarını yapması ve arkadaşlarıyla paylaşması için araçlar ile başlatıldı ve şimdi bazı içerik oluşturuculara çabaları için ödeme yapılıyor.

Mart ayında halka açıldıktan sonra, Roblox, sandbox oluşturma başlığı için bazı şaşırtıcı ölçümleri belgeleyen bir hissedar mektubu yayınladı. Roblox, oyun yapmakla ilgili bir oyundur ve yaratıcıları geçen yıl büyük miktarda para çekmeyi başardılar. Her içerik oluşturucu projelerinden para kazanmasa da, şaşırtıcı bir kâr sağlayanlar.

Roblox Tanıtım Videosu

Roblox’taki birçok içerik oluşturucudan neredeyse 800’ü oyunlarından yılda 30.000 $’dan fazla kazanıyor. Değişen aktiviteleri deneyimleyen kullanıcılar, kullanıcı başına ortalama 15,48 dolar harcadı ve bu da ilk çeyrekte 1,6 milyar dolarlık bir çekişle sonuçlandı. Şirket, oyunun topluluğuyla yaklaşık yarım milyar doları paylaşmaya hazır ve bu, bu benzersiz sanal alan deneyimi içinde kendi oyunlarını oluşturan oyunculardan geliyor. Hem şirket hem de oyun topluluğu için bu kar seviyesi, birçok kişi için şaşırtıcıdır, çünkü sandbox deneyimi, ilk anlayışından bu yana büyük ölçüde artmıştır.

Roblox, tamamen geliştirilmesi yıllar süren şaşırtıcı derecede benzersiz bir projedir. Oyuna giren para seviyesiyle, içerik yaratıcıları artık sanatlarına daha fazla zaman ayırabilir. Bu kazançtan daha fazla oyun modu, özellik ve ilerleme doğabilir ve sanal alan tasarımı, tür sınırlarını aşarak yeni izleyicileri büyülemeye devam edebilir.

Roblox

Halka açık bir şirket olarak oyun, orijinal sınırlamalarını aşabilir. Roblox sadece genç bir izleyici ile sınırlı değildir ve bu, oyunun çocuksu estetiğine rağmen geniş bir izleyici kitlesine erişmesine izin verir. Daha fazla içerik oluşturucu, Roblox içindeki araçlar kullanılarak gerçek para kazanılabileceğini öğrendikten sonra, nüfus daha beklenmedik şekillerde artabilir ve büyüyebilir.

Sandbox başlıkları geçmişte başarılı olsa da, hiçbiri Roblox’un tasarımındaki sadeliği ve zarafeti tekrarlayamadı. Para akmaya devam ettikçe, yatırımcılar unvanı desteklemeye devam ediyor ve şirket genişlemeye devam ediyor, Roblox’un oynaması ücretsiz oyunların nasıl gelişebileceğini değiştirmesi için gerçek bir olasılık var. Basit köklerden başlamasına rağmen, bu kâr artışı, şirketin birkaç yıl içinde beslediği ve büyüttüğü doğal bir oyuncu ilgisini göstermektedir.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası