Riot, Valorant Omen Karakterini Tanıttı!

tarafından
40
Riot, Valorant Omen Karakterini Tanıttı!

Valorant Reaper karakteri… Pardon, Valorant Omen yazacaktık!

Valorant henüz resmi olarak beta aşamasında olan bir oyun olabilir ama bu, yeni Valorant karakterleri tanıtılmayacak demek değil. Valorant Omen karakteri ise yeni tanıtılan karakterimiz, kendisi oldukça “benzersiz” bir karakter. Benzersiz deme sebebimiz ise karakterin en dikkat çekici özelliğinin ışınlanma olması ve az da olsa Reaper’a olan benzerliğine dikkat çekmek. Riot’un Valorant için tasarladığı tüm karakterlerin Overwatch karakterlerini andırması çoktan aşina olduğumuz bir durum. CS:GO ve Overwatch benzeri bir oyun derken bu kadar benzer olacağını düşünmemiştik doğrusu! Özellikle Omen’in Reaper’a olan benzerliği sadece görüntüden ibaret değil aynı zamanda yetenekleri de oldukça benzer. Zaten Grimstone’un Sholdier 76’yı andırdığını çoktandır söylüyorduk, Omen‘in de farklı bir Overwatch karakterine benzemesi bizi hiç şaşırtmadı.

Karakterin yeteneklerinden bahsedecek olursak: Shrouded Step (Reaper’ın Shadow Step’i ile aynı) yeteneği ile Omen, görüş açısının olduğu bir bölgeye kendini ışınlayabiliyor. Dark Cover yeteneği ile ise büyük ve yuvarlak bir karanlık yaratarak bir nevi dışarıya karşı sis bombası görevi görüyor. Ultimate yeteneği olan From the Shadows, Shrouded Step’e oldukça benzer bir özellik fakat en önemli farkı, taktiksel haritadan ışınlanacağımız bölgeyi seçebiliyor olmamız. Bu yeteneği kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise çevrede düşman olmaması nitekim siz yeteneği kullanırken biri size ateş ederse yetenek iptal oluyor.

Sizler için hazırladığımız Valorant rehberine göz atarak, diğer oyunculardan önde başlamanız mümkün. Oyunu hemen indirip oynamak istiyorsanız ise tek yapmanız gereken Valorant Twitch yayınlarını izleyip beta anahtarı düşürmeye çalışmak. Düşürmek ise o kadar kolay değil, bizden söylemesi!

Bir önceki yazımız olan The Last of Us 2 çıkış tarihi açıklandı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.