Riot Games, Valorant Hile Yapan Binlerce Kişiyi Banladı

valorant sistem gereksinimleri

Riot Games, henüz kapalı betada olan oyunu Valorant, hile yapanlara karşı acımıyor. Hilecilere karşı sert müdahalelerde bulunan Riot Games, Vanguard yazılımı konusunda da oldukça ciddi olduğunu gösteriyor.

Valorant’ın hilecilere karşı koruma yazılımı Vanguard’ın geliştiricisi Philip Koskinas, şimdiye kadar 9000’den fazla kişinin banlandığını duyurdu. Hileciler konusunda ciddiyetini bir kez daha gösteren Riot Games, Vanguard yazılımının sürekli olarak geliştirileceğini de belirtti. Bilindiği üzere Vanguard kapalı olduğu taktirde oyuna girilmiyor.

9000 civarında kullanıcının banlandığının açıklanmasının ardından birçok oyuncu haksız yere ceza yediğine dair geri dönüşte bulundu.

League of Legends ile 10 yıldır sürekli olarak çalışan Riot Games, aynı LoL’de olduğu gibi Valorant’ta da hileye izin vermeyeceğinin altını çiziyor. Şirket, oyunun henüz kapalı betada olmasına rağmen rekabetçi olmayan maçlarda dahi hile yapanları anında banlıyor.

Koskinas ve Riot Games ekibi, Valorant’ta hala hilecilerin bulunduğunu kabul ediyor. Oyun içerisinde hile konusunda oldukça ciddi ve sert olacaklarının altını çizen firma, hileye karşı yazılımının her an geliştirileceğinin sözünü veriyor. Oyun henüz kapalı beta sürecindeyken hilecilere yıldırıcı yaptırımlar uygulayıp oyunun aynı League of Legends gibi sorunsuz bir e-spor oyunu haline gelmesini hedefliyor.

Peki siz Valorant içerisinde hile durumunun geleceği konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızı takip edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası