Retrogiller: Super Double Dragon!

tarafından
25
Retrogiller: Super Double Dragon!

Retrogiller programında bu sefer 1992 yapım Super Double Dragon oynadık


Gamergiller olarak Retrogiller adını koyduğumuz bu programımızda zamanda bir yolculuğa çıkıyoruz. 8-bit ve 16-bit konsol dönemlerine ağırlık verdiğimiz bu programda 80’lerin sonundan ve 90’ların başından hatırladığınız ya da hatırlamaadığınız oyunlara tekrar göz atıyoruz. Bu esnada konu ile ilgili düşüncelerimizi, bildiklerimizi ve anılarımızı da sizinle paylaşıyoruz. Retrogiller’in bu bölümünde Super Nintendo Entertainment System için çıkan Super Double Dragon adlı oyuna göz attık. NES döneminde de çok popüler bir “beat em up” oyunu olan Double Dragon’ın 16-bit oyunu çok fazla insan tarafından göz ardı edilse de son derece keyifliydi.

Oyun her açıdan klasik bir beat em up ve her yönüyle tam bir Double Dragon oyunu. Karakterler mavi ve kırmızı kostümleri ile Billy ve Jimmy. Bu oyun iki kişi oynanabiliyor. Zorluk derecesi ise tam tadında. Oyun zaten kısa olduğu için bütün olayı tekrar tekrar oynanması. Hatta bitirmesi çok kolay olmadığı için ilk defa sonuna gelmek zaman alabiliyor. 5 adet continue ve her birinde 2 can var. Oyun iki kişi oynanırsa bunlar paylaşılıyor. O dönemlerde çok fazla oyunda olmayan “blok” mekaniği tarzı bir adım ileriye götürüyor. Doğru zamanlama ve konumlanma ile sinir bozucu bir deneyim olmaktan çıkıp son derece keyif veren bir oyuna dönüşüyor. Super Double Dragon üzerinden geçen 28 yıla rağmen hala ilk günkü kadar keyifli. Oynama imkanı olan herkese tavsiye ediyoruz. Müzikleri ise ayrı bir olay!

Umarım programı izlerken siz de yeni bir şeyler öğrenir, eskiden işlerin nasıl yürüdüğüyle ilgili yeni bilgiler edinir ve keyifli vakit geçirirsiniz. Oynamamızı istediğiniz başka eski oyunlar varsa bizimle yorumlarda paylaşın. Fikir ve düşüncelerinize her zaman yer var.

Hazırladığımız diğer programlara YouTube kanalımızdan ulaşabilirsiniz. Bunlar içerisinde arada hazırladığımız oyun haber muhabbeti ve çok sevdiğimiz Rastgele F2P programımız da dahil. Rastgele F2P ile hakkında hiç bir fikrimizin olmadığı bedava oyunlara kör bir şekilde dalıyoruz.

Programlarımızı canlı takip etmek istiyorsanız yayın sırasında Twitch kanalımızda bize eşlik edebilirsiniz.

İyi eğlenceler.


 

Bir önceki yazımız olan Minecraft FPS Arttırma ve Optimize Etme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.