Resident Evil 2 Remake İnceleme

tarafından
498
Resident Evil 2 Remake İnceleme

Resident Evil 2 oyunu piyasaya çıkalı tam 21 sene geçti. Resident Evil 2, ilk oyunda yaşanan olayların üzerinden 60 gün sonrasında geçiyor. Bu serinin hikayesi, fareler aracılığıyla yayılan G-Virüs, insanların zombi olmasına sebep oluyor. Bu olay ise Raccoon City’de gerçekleşiyor. Raccoon City’nin güvenlik kuvvetleri şehrin polis merkezinde toplanarak virüs kapmamış hastaları koruyor. Tabi her şey yolunda gitmiyor.

Resident Evil 2 serisinde iki farklı karakterle hikâye başlıyor. Bu seride yaşanan maceralar 3 farklı noktada geçiyor. Bu noktalar laboratuvar, kanalizasyon ve RCPD. Gerilimi oldukça fazla olan bu oyunda yaşamak için çoğu zaman düşmanın beklenmedik saldırılarına karşı maruz kalabiliyoruz. Bu sebepten ötürü haritada belli noktaları açtığınız zaman oyunu sürekli kaydetmenizde yarar var. Oyunu kaydetme sayınız, oyunun en sonundaki dereceye etki etse de bu durumu fazla önemsememek gerekir. Resident Evil 2’yi ikinci defa oynadığınız zaman bu kadar çok sık kaydetmez ve derecenizi yüksek tutarsınız.

Resident Evil 2’yi kaydetmek için oyunun bazı yerlerinde daktilolar karşınıza çıkacak. Bu daktilolar aracılığıyla oyununuzu kaydedebilirsiniz. Resident Evil 2’yi normal ya da Assisted modda oynadığınız takdirde herhangi bir kayıt limiti bulunmuyor. Bu modlarda dilediğiniz kadar oyunu kaydedebilirsiniz. Eğer oyunu hardcore modda oynarsanız, oyunu her kaydetme işleminde envanterinizde mürekkep rulosu olması gerekiyor.

Resident Evil Trailer

Oyuna buraya tıklayarak steam üzerinden sahip olabilirsiniz. Diğer oyun inceleme konularımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Assassin's Creed Odyssey İnceleme başlıklı makalemizde assassin's originis hakkında bilgiler verilmektedir.