Resident Evil 2 İnceleme

tarafından
298

Resident Evil 2 İnceleme

Resident Evil 2 İnceleme

Filmlerde izlediğimiz ya da romanlarda okuduğumuz zombiler, hayatımızda belli bir yer edinmiştir. Herkes muhakkak kendisini şu soruyu yöneltmiştir; gerçek hayatta dünyamızı zombiler istila etse ne yapardık? Eminim insanlığın büyük oranı zombiye dönüşürdü.

Bu karmaşa altında bulunan şehirlerden biri olan Raccoon City, Resident Evil dünyasının en önemli lokasyonları arasındadır. Bu şehrin sokaklarında fazla dolaşmanız söz konusu olmasa bile Resident Evil 2’nin ana mekanıdır. Önceki oyundan da bildiğiniz üzere Umbrella şirketinin mahvettiği bir şehir ve oyuncuları korku, heyecanın olduğu maceraya götürüyor.

Resident Evil 2 İnceleme

Resident Evil 2 Nasıl Oynanır?

Oyunda Leon S. Kennedy ile Claire Redfield karakterlerinin hikayeleriyle karşılaşıyoruz. Hikaye, zombi saldırılarının zamanla küresel boyutlara çıkmasını ele alıyor. Umbrella şirketinin yaptığı araştırmalar ve insanların sonsuz hırsları sonunda ortaya çıkan krizler Raccoon City sokaklarını ele geçirmiş vaziyette.

Resident Evil oyunu için Claire, Leon karakterleri oyuncular için tanıdık olsa da bu oyunda asıl hikâyeye bu karakterler giriş yapmaktadır. Oyunda Claire’i abisi Chris Redfield’i görmeye gelen acemi bir kız olarak görüyorduk. Resident Evil 2 bir rameke oyunudur. Ancak, yapım ekibi oyunun içerisine mükemmel ayrıntılar ekleyerek farklılık yaratmış. Oyunun başlangıç sahneleri gibi birçok bilinen alanlar ayrıntılar ile farlı bir konuma bürünmüş. Elbette ki bu durum oyuna aynı zamanda nostaljik bir hava katılmasını sağlamış. Hatta yapılan bu değişiklikler oynayışta da kullanıcıların karşına çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan The Long Dark İnceleme başlıklı makalemizde hayatta kalma modu, The Long Dark ve The Long Dark İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.