Red Dead Redemption 2

tarafından
167
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Çoğu oyunda sol tetik tuşu düşmana nişan almaya ve sağ tetik tuşu da öldürmeye yarar. Ancak Red Dead Redemption 2’de bu durum biraz farklı… Sol tetik tuşu yalnızca katliam yapmak için değil oyun dünyasında her şey ile etkileşime geçmenizi sağlıyor.

Oyun da diyalog kurmak yerine bunları siz gerçekleştiriyorsunuz. Mesela insanlara selam verebilir ya da onları kızdırabilirsiniz. Red Dead Redemption 2 dünyasında yaşanan değişiklikler diyaloglarda da yaşanmış diyebiliriz.

Birçok oyunda müzik değiştiği anda mermi ya da can ganimetiyle karşılaşmış olduğunuzu işaret etse de bu durum Red Dead Redemption 2’de farklı bir atmosfere bürünmüş. Mesela neyin ne zaman olacağını tahmin etmek pek mümkün değil. Aslında normal yaşamda nasıl oluyorsa oyunda da aynı şekilde devam ediyor.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 Dünyası Canlı mı?

Sizler, Van der Linde çetesinin birer üyesisiniz ve çeteye katkı sağlamanız talep ediliyor. Bu katkıyı yiyecek, para bağışı, mermi ve ilaç olarak yapmanız mümkün. Ancak çete üyeleri yalnızca bunları yapmakla yetinmenizi istemiyor çünkü, bu yaptığınızı zaten onlarda yapmakta. Gerçek yaşamda olduğu gibi ateş yakıp etrafında şarkılar söyleyebilir, dans edebilir ve içki yarışı yapabilirsiniz. Red Dead Redemption 2 dünyasında siz ilerleme gösterdikçe birçok değişimler de sizi bekliyor. Ev yapabilir, gruba katılanlar, ölümler, binalar yanabiliyor. Dünya devamlı olarak değişiyor ve sizler bu değişimi yakından izliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Devil May Cry 5 İnceleme başlıklı makalemizde Devil May Cry 5 Hikayesi, Devil May Cry 5 İnceleme ve dövüş stilleri hakkında bilgiler verilmektedir.