Red Dead Redemption 2 İnceleme

tarafından
254
Red Dead Redemption 2 İnceleme

Red Dead Redemption 2 İnceleme

Hayatınızda mutlaka 1800’lü yılların sonu, 1900’li yılların başına dek adeta terör estiren Dutch Van Der Linde ve çetesini duymuşsunuzdur. Bu çete üyelerinin soygun, katil, baskın yaptıkları için sürgün hayat yaşadıkları ifade edilir. Yapılan bütün olaylar sonrasında dahi her zaman özgür oldukları dile getirilir.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 Hikayesi

Çete liderleri ve üyelerinin gizemli hikayeleri gizli kapaklı anlatılıyor olsa dahi eğer Red Dead Redemption oyununu oynadıysanız bu oyunun nasıl sonlandığını biliyorsunuzdur. Read Dead Redemption 2 oyunu da 1899 yıllarına geri dönüyor ve Dutch ile çetesinin yaptıkları olaylara bir göz atıyoruz. Oyunun ilk serisinde John Marston olmak üzere Dutch çetesinde bulunan Uncle, Bill Williamson, Jack Marston, Javier Escuella, Dutch Van Der Linde ve Abigail Marston gibi karakterleri tanıyoruz. Yeni oyun olan Red Dead Redemption 2 ‘de aslında bu çetenin ne kadar fazla üyesi olduğunu öğreniyoruz. Aslında çete içinde tam bir aile kavramı hâkim ancak, her ailede olduğu gibi bu grupta da bazı problemler ortaya çıkıyor.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 Nasıl Oynanır?

Oyunda yönlendirmiş olduğumuz Arthur Morgan karakteri, aynı John Marston gibi küçük yaşlardan itibaren Dutch tarafından sahiplenilmiş. Dolayısıyla kendisini bir baba olarak ifade ediyor ve bağlılığını her daim belirtiyor. Diğer taraftan Dutch’ın sağ kolu olarak da nitelendirebileceğimiz Arthur, çetenin en önemli üyesi. Aynı zamanda Morgan’da Dutch’a çok fazla güveniyor. Oyuna, çetenin çok büyük bir soyguna katıldığı ve soygundan hiçbir şey elde etmeden döndüğüne şahit oluyoruz. Soygun Blackwater Kasabası’nda gerçekleşiyor ve çete üyeleri izlerini kaybettirmek için kuzeye karlı dağlara gidiyorlar. Yolculuk sırasında zorlu hava şartları nedeni ile çete bazı kayıplar veriyor.

Bir önceki yazımız olan Resident Evil 2 İnceleme başlıklı makalemizde resident evil 2 inceleme, Resident Evil 2 Nasıl Oynanır ve zombi saldırıları hakkında bilgiler verilmektedir.