Red Alert Kaynak Kodları, EA Tarafından Paylaşıldı

tarafından
72
Red Alert Kaynak Kodları, EA Tarafından Paylaşıldı

Electronic Arts, Command & Conquer oyun serisine ait bilgiler paylaştı. Bu bilgiler eşliğinde Red Alert serisinin kaynak kodları, mod geliştiricileri için paylaşıldı. EA, bu paylaşım ile Command & Conquer Remastered içerisinde yeni modların gelmesini ve oyunun canlı kalmasını hedefliyor.

Strateji oyunu dendiğinde akla ilk gelen oyunlardan biri olan Red Alert serisi, şimdiye kadar adı hatırlanan nadir oyunlardan biri diyebiliriz. Önümüzdeki dönemlerde ise Electronic Arts, yeni bir Command & Conquer Remastered oyunu ile karşımıza çıkacağını resmi olarak duyurdu.

Üstelik Electronic Arts, bu duyurunun yanında bir de ana oyunun kaynak kodlarını paylaştı. Bu sayede oyunun herkes tarafından modlanabilmesine olanak sağlanırken, yeni çıkacak olan Remastered versiyonun da canlı kalması sağlanacak.

Kaynak kodların paylaşılması durumu bir süredir gündemde olan konulardan bir tanesiydi. Oyuncuların ısrarla istedikleri kaynak kodlar karşısında EA oyuncuları dinledi ve bu kodları herkes ile paylaştı. Yeni oyun modlarının üretilmesi konusunda Red Alert topluluğuna güvendiğini belirten firma, kaynak kodlar ile birlikte bunu da kanıtlamış oldu.

Ayrıca üretilen yeni modlarına Steam üzerinden erişebileceğiz. Eğer oyunu Origin üzerinden satın alırsanız bu modları kendiniz indirip kurmak zorunda kalabilirsiniz. Oyunun ayarlar kısmında ise modları indirip kurabileceğimiz bir menü bulunacak. Bu menüden aktifleştirip inaktif etmek istediğimiz modları istediğimiz gibi belirleyebileceğiz. Yenilenmiş olan oyun 5 Haziran tarihinde bizler ile olacak.

Peki sen Red Alert Remastered versiyonu konusunda ne düşünüyorsun? Ayrıca Red Alert kaynak kodları yayınlanması önemli bir durum olarak nitelendirilebilir. Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.

Bir önceki yazımız olan Sea of Thieves Steam için Yakında Geliyor başlıklı makalemizde sea of thieves, sea of thieves çıkış tarihi ve sea of thieves fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.