RDR2 Türkçe Yama Nasıl Kurulur?

RDR2 Türkçe yama nasıl kurulur?

Oyunun hikâyesinden kaynaklı olarak yabancı dili oldukça güçlü bunun içinde oyunu oynamak isteyen Türk oyuncular ister istemez zorluk yaşayabiliyor. Bizde bu konu hakkında bilinen şikâyetlere yönelik Türkçe yamanın nasıl kurulduğuna dair açıklama yapalım istedik.

Red Dead Redemption 2 Oyunu Hakkında

Rockstar tarafından geliştirilmiş olan bu oyun ilk olarak 2018 yılında piyasaya sürüldü. Oyunun temel yapısı bir grup kanun kaçağını anlatıyor. Bu kaçaklar yasalar ve eski düşmanlarla baş etmek zorunda kalırken çeşitli bölgeler değiştirerek kıtadan uzaklaşmaya çalışıyorlar.

RDR2 Türkçe yama nasıl kurulur?
RDR2 Türkçe yama nasıl kurulur?

Red Dead Redemption II Türkçe Yama

İlk olarak PlayStation 4’de oynanmaya başlayan oyun daha sonrasında PC formatına gelmiş oldu. Daha sonrasında ise oyun hakkında pek çok mod va yama ortaya çıktı.

Oyunda bilindiği üzere Türkçe dil desteği yok. Bu da oyunu kendi dilinize çeviremediğiniz anlamına geliyor. Bunun içinde Türkçe yaması oluşturulmuş.

Türkçe Yama Nedir? Nasıl Çalışır?

Türkçe yamaların görevi, yabancı dilde olan oyunları kendi dilinize çevirmenizi sağlamaktır.

Yamalar esnasında geliştiriciler yüksek dil bilgisine sahip olduklarından dolayı dil dosyalarına erişerek oyun içerisindeki metinleri alırlar ve Türkçe karşılıklarına çevirirler.

RDR2 Türkçe yama nasıl kurulur?
RDR2 Türkçe yama nasıl kurulur?

RDR2 Türkçe yama kurulumu nasıl yapılır?

Red Dead Redemption 2‘deki yama ana ve yan görevlerin tamamını kapsıyor. Alt yazı şeklinde yerleştirilen yamalar % 100 türkçeleştirilmiş. Charlesherman tarafından yayınlanan yama oyunu tamamen Türkçeleştiriyor. Bu sayede dile takılan oyuncular oyunun tadını çıkarabiliyorlar.

RDR2 Türkçe yama nasıl kurulur?

Öncelikli olarak NexusMods sayfasından dosyayı indirmeniz gerekiyor.

İndirdiğiniz dosya sıkıştırılmış olduğundan dolayı RAR dosyasını açın.

İçindekileri oyunun olduğu klasöre taşıyın.

RDR2 TR.exe dosyası göreceksiniz, bunu çalıştırın

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla yaptığınızda oyunun yamasını kurmayı tamamlamış oluyorsunuz. İyi oyunlar.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası