Radio Commander Oyunu İncelemesi

Radio Commander Oyunu İncelemesi

Radio Commander, strateji ve simülasyon içeren bir oyun türüdür. İlk olarak Kickstarter projesi olarak sunulmuş olan oyuncu bu zamana kadar 1348 bağışçıdan önemli bir miktar para toplamıştır. Oyunun geliştirilmesi Poloya tabanlı bir geliştirici topluluğu olan Serious Sim tarafından yapılmaktadır. Oyun henüz piyasaya çıkmamış olmasına rağmen geliştirici olan Serious Sim’e katkılarından dolayı teşekkür etmek yerinde olacaktır.

Oyunun mantığına baktığımızda oyuncu, savaş alanındaki birliklerini yönetebilmek için yalnızca radyo telsiz kullanması gerekiyor. Oyunun geçtiği yer Vietnam’dır. Viatnam’da geçen savaştaki deneyimler anlatılmaya çalışılmaktadır.

Oyunu etkileyici hale getiren şey, yönetmiş olduğunuz birliğin nasıl bir olayla karşılaştıklarını anlayabilmeniz için sesli iletişim kurmanız gerekiyor. Bunu tam olarak yapamıyor olmanız ise oyun esnasında gerginlik yaşamanıza neden oluyor. Aslında bu gerginlikte oyunu keyifli hale getirebilen en önemli konuların başında geliyor. Yani oyuna başladığınız anda sizin içinde bulunduğunuz konum sizi germeye yeterli olacaktır.

Radio Commander Oyunu İncelemesi
Radio Commander Oyunu İncelemesi

Savaştığınız bölgede yaşananlara tam olarak hakim olmanız için bölgedeki her noktayı iyi tanıyor olmanız gerekir. Operasyonda sürekli olarak iletişim halinde bulunmanız da iyi yönetebilmeniz açısından bir hayli önemli. Yani oyundaki irtibatı ne kadar iyi yakalayabilirseniz sizin yönlendirmelerinizle birlikte her şey çok daha iyi olacaktır. Oyun içerisinde yapacağınız küçük bir hata bile kocaman bir birliğin dağılmasına neden olacaktır. Bunun içinde olabildiğince dikkatinizi oyuna vermeniz gerekiyor.  Yani dikkatiniz hem kendiniz hem de düşman birlikleriniz için oldukça önemlidir. Kendi birliğinizi en iyi şekilde düşünerek operasyonların kilit adamı olmanız gerekiyor.

 Kısacası toparlayacak olursa strateji oyunu kaçırılmaması gereken ve oynadıkça keyif alabileceğiniz yaratıcı ve farklı bir deneyime sahip olabileceğiniz oyunlar arasında yer alıyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası