Quake 3 Kısa Süreliğine Ücretsiz

tarafından
4

Quake 3 Kısa Süreliğine Ücretsiz

Daha evvel  “QuakeCon At Home” aktifliğinde tüm Quake oyunlarını kullanıcılara fiyatsız dağıtacağını söyleyen Bethesda sözünü yakalıyor. İlk iki oyunun ardından bugün itibariyle 3. oyun olan Quake 3 Arena fiyatsız oldu. Bu fırsat Bethesda Launcher kullanıcılarına özel olarak 3 gün sürecek.

Quake 3 Arena, id Software tarafından geliştirilmiş ve Bethesda tarafından yayınlanmış bir oyun. FPS oyunlarının atası kabul edilen Quake 3 1999 senesinde piyasaya sürüldüğünde bir çok oyuncu tarafından alakayla karşılanmış ve internet kafelerde en çok oynanan oyunlardan olmuştu.

quake-3
Quake 3’deri oyun içi görüntü

Güncel Steam maliyeti 31 TL olan oyun 8MB ekran kartı ve 64MB Ram gibi ihtiyaçlara sahip. Quake 3’nam görsel niteliği günümüz oyunlarıyla boy ölçüşecek gidişatta olmasa da daha önceki günleri anmak isteyen oyuncular bu oyunu koleksiyonlarına ilave etmek isteyecektir.

Quake 3 fiyatsız olarak nasıl indirilir?

Quake 3’ü fiyatsız oynayabilmek için öncelikle Bethesda Launcher’ı indirmeniz ve bilgisayarınıza kurmanız gerek. Şayet yoksa bir Bethesda hesabı oluşturup giriş yaptıktan sonra tek yapmanız gereken mağazada oyunu aratmak. Bunun ardından ebadı oldukça minik olan oyunu bilgisayarınıza indirip nostaljik bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Bethesda Launcher örnek görsel
Bethesda Launcher

Bir önceki yazımız olan Steam Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.