PUBG Rank Sistemi

PUBG Rank Sistemi

Battle Royale’ın devrim niteliğindeki oyunu olarak ifade edilen PlayerUnknown’s Battlegrounds, az bir zaman içerisinde modern silah ve oynanış kolaylığı sayesinde zirvedeki yerini almıştı. Fakat geçen sene PUBG’nin çok fazla oyuncu kaybettiği ortaya çıktı. Oyuncular Epic Games’ın amiral gemisi olarak nitelendirilen Fortnite’ye geçiş yaptı. Geçtiğimizin yıl sonunda açıklanan raporlar doğrultusunda PUBG, oyuncularından yaklaşık olarak 2 milyon civarı Fortnite’a geçti.

Bu geçişleri önlemek için PUBG, oyuna Sanhok ile Miramar haritalarını eklemeye karar vermişti. Daha sonra oyunu ilk olarak mobile daha sonra da konsol oyuncularına açtı. Ardından FIX PUBG projesi dahilinde gelen güncellemeler ile oyuncuların PUBG deneyiminde iyileşmeler oldu.

Bu yazımızı da inceleyin !

PUBG, son olarak oyuncuların merakla beklediği Rütbe Sıralama Sistemini de oyuna ekledi. Ekim ayından itibaren gelen güncelleme ile birlikte rekabet oranı da hızla artış gösterdi.

PUBG Derece Sistemi Nedir?

Oyunda tüm karşılaşmalarda performansınıza göre belli bir puan alıyorsunuz. Bu aldığınız puanların genel puana eklenmesi ile beraber rütbeniz belirlenmiş oluyor. Oyunda belli bir grupta yer almak için ilk olarak 10 maç oynamalısınız. Daha sonra yerleşmiş olduğunuz gruplara göre bazı hediyeler de oyunculara sunuluyor.

PUBG Rank sistemi toplam 8 dereceden oluşuyor. Bunlar; Diamond, Bronze, Grandmaster, Silver, Master, Gold, Elite, Platinium’dur. Son aşama olan Grandmaster’da yalnızca 100 kişi bulunuyor. Elit klasmana girmek için çok iyi çalışmalı ve oyunu çok fazla oynayarak deneyim kazanmanız gerekli.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası