PUBG Mobile Sesli Chat

tarafından
550

PUBG Mobile Sesli Chat

PUBG Mobile Sesli Chat

Son zamanlarda oldukça meşhur olan Battle Royale türündeki oyun PUBG Mobile, kullanıcılarını gelecek olan yeni bir güncelleme heyecanı bekliyor. Birçok oyuncu heyecan içinde oyuna FPS modunu ekleyecek 0.6.0 sürümünü bekliyor. Peki PUBG Mobile sesli chat özelliği nedir?

PUBG Mobile Sesli Sohbet Nasıl Kullanılıyor?

Sesli sohbet, takım oyunlarında strateji için gerekli olan unsurların arasında yer alır. Battle Royale gibi oyunların takım modlarında özellikle sesli sohbete çok fazla ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle PUBG, PUBG Mobile’ın arasında olan bu oyun çeşidi de çiftli ya da 4’lü takım modları bulunmakta.

PUBG Mobile Sesli Chat

Oyuna arkadaşınızla veya başka oyuncular ile girin rakibinizin nerede bulunduğunu, nerede çok fazla loot olduğu hakkında bilgi paylaşımı yapmak oyunun altın kuralıdır. Sesli sohbet ayarlarını yapmak için oyunda ana HUD’ından kapatmak ve açmak için tercih etmenizin yanı sıra Mobil PUBG sesli chati kullanmak çok pratik.

Oyun başladıktan sonra sağ üst kısımda yer alan haritanın yakınlarında olan hoparlör tuşuna basıp sesli sohbeti aktif hale getirebilir ya da kapatabilirsiniz. Yapacağınız bir diğer adım da mikrofonu açmaktır. Mikrofonu etkin hale getirmek ya da devre dışı bırakmak için hoparlör tuşunun altında bulunan mikrofon düğmesine basın. Unutulmaması gereken şey bu durum sadece mikrofonunuzu oyun için ayarlarda etkinleştirdiğiniz zaman fayda sağlar. Mikrofonu etkin hale getirmek, sohbet ayarlarını değiştirmek, ses seviyesini ayarlamak için kullanıcı arayüzü üstünde bulunan dişli simgesini kullanıp ayarlara gidin. Daha sonra ses sekmesi, mikrofon ayarlarına gidin ve burada gerekli ayarları yapabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=WyuvOPH3PCc

Bir önceki yazımız olan CS:GO FPS Arttırma Yöntemleri ! başlıklı makalemizde csgo fps arttırma hakkında bilgiler verilmektedir.