PUBG Mobile Oyunculara Oynama Limiti Getiriyor

tarafından
250
PUBG Mobile Oyunculara Oynama Limiti Getiriyor

PUBG Mobile Oyunculara Oynama Limiti Getiriyor

Son dönemde bazı uzmanlar tarafından yapılan uyarılar doğrultusunda gündemi meşgul eden PUBG, birçok ülkede yasak konulmuştu. Bu durumlardan haberi olan yapımcı Tencent, bu konu ile ilgili olarak yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Kısa bir zaman önce ortaya çıkan yeni bir sistem ile oyunu oynayanlara gün içinde belli bir sınır getiriyor.

PUBG Oyunculara Günlük 6 Saat Oynama Sınırı Koyacak

Hindistan’ın Gujarat eyaletinde kullanıcılara bağımlılık yaptığı ve ayrıca oyuncuların davranışlarında bazı bozukluklar meydana geldiği gerekçesi ile PUBG Mobile oyununa yasak uygulanmıştı. Bu uygulamaya uymayan 16 kişinin de tutuklanıp daha sonra serbest bırakıldığı ifade edilmişti.

PUBG Mobile Oyunculara Oynama Limiti Getiriyor

Gerçekleşen bu durumlardan sonra PUBG oyununun geliştiricisi Tencent, bu konu ile ilgili olarak bazı gelişmeler yaşanmasını sağladı. Oyunu uzun süre aralık vermeden oynayan kullanıcılar 6 saatlik zamanın sonunda oyunculara gün içinde oyunu 6 saat oynadıklarını belirten bir bildirim gönderiliyor.

Bu bildirim ile birlikte birçok oyuncu getirilen bu limit sürenin kendilerinde 2 ile 4 saat olduğunu da ifade ediyorlar. Ancak bölgesel veya oyunculara yönelik bazı uygulamalar mümkün olabilir. Şimdilik her oyuncu için geçerli olmayan bu limit süre uygulaması, ileri ki zamanlarda daha geniş ülkelere de yayılacağı öngörülüyor.

Eğer bu süre dünya geneline yayılmaya başlanırsa kullanıcıların bu durum karşısında ne tepki verecekleri merak konusu. PUBG bu sınırlamalar ile oyuncu kaybedecek mi kazanacak mı ilerleyen günlerde ortaya çıkacak.

 

Bir önceki yazımız olan Game Of Thrones Winter Is Coming™ Tüm Dünyada Yayında başlıklı makalemizde Game of Thrones ve YOOZOO Games hakkında bilgiler verilmektedir.