PUBG için Performans Ayarları

tarafından
532
PUBG için Performans Ayarları

PUBG için Performans Ayarları

Herkesin severek oynadığı PUBG oyununu sizler de takılmadan oynamak için sizlerle birkaç bilgi paylaşacağız. Bilgisayarınızda takılma nedeni ile oyunu kaybetmek veya internetin kesilmesi gibi problemler ile hiçbir oyuncu karşılaşmak istemez. İşte bunun için adım adım yapılması gereken adımlar;

PUBG için Performans Ayarları

Windows Ayarları

  • Güç Seçenekleri: Başlat menüsünün arama bölümünden güç planı yazarak aratın. Güç planını tuşlayın ve denetim masası- donanım ve ses- güç seçenekleri arasından yüksek performans ayarını yapabilirsiniz.
  • Windows Ses Ayarları: Görev çubuğunda bulunan ses simgesini sağ tıklayarak ses efektini tuşlayın. Kayıttan yürüt sekmesinden veya denetim masası- donanım ve ses – ses yolunu takip ederek ayarlar bölümüne gelebilirsiniz. Hoparlör seçeneğine sağ tuşlayıp özellikler seçeneğinden işlemlerinizi yapmanız mümkün.
  • İşlemci Ayarları: İşlemci çekirdeğinin tasarruf nedeni ile uyumasını ortadan kaldırmak için indireceğiniz dosyayı klasöre açın. Buradan CpuCoreParkingSetup dosyasını çalıştırarak programı yükleyebilirsiniz. Programın yüklenmesini bekleyin ve daha sonra ekrana gelen Core Parking Index değerini %100 olarak ayarlayın.

PUBG için Performans Ayarları

GPU Ayarları

  • Sürücüleri Güncelleyin: Sürücülerinizi güncel tutmanız performansınızı arttırmada önemli unsurdur. Bunu yapmak için;

NVIDIA SÜRÜCÜLERİ- AMD SÜRÜCÜLERİ- INTEL SÜRÜCÜLERİ arasından birini indirin.

  • Ekran Ayarları: Güncel sürücüleri yükleme işlemi sona erdikten sonra masaüstüne sağ tuşlayın veya denetim masasından NVIDIA, AMD denetim masasına gidin. Buradan gerekli olan tüm ayarları yapabilirsiniz. Tüm performans ayarlarını yapmanızın ardından artık takılmadan PUBG oynamanız mümkün.

Bir önceki yazımız olan PUBG FPS Arttırma başlıklı makalemizde PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, PUBG FPS ve PUBG FPS Artırma Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.