PUBG Dereceli Maç Sistemi ve Düşman Botlar!

tarafından
77
PUBG Dereceli Maç Sistemi ve Düşman Botlar!

PUBG artık oldukça popüler ama bir o kadar da eski bir oyun. Tabi, her ne kadar oldukça popüler olan battle royale türünün en iyi örneklerinden de olsanız, yeterli ilgi ve güncellemeyi göstermezseniz oyuncuların sıkılacak olması oldukça doğal olacaktır. İşte tamda bu noktada, PUBG Corp dereceli maç ve bot sistemini oyuna entegre etmeye karar vermiş görünüyor. Bot sistemi, PUBG mobil oynayanların oldukça alışık olduğu bir sistem. Ortalıkta rastgele dolaşan ve ne yaptığı belirsin botları vurarak size, iyi oyuncu olduğunuzu gösteren ya da oyuna alışmanızı sağlayan bir sistem. İşte aynı sistem, PUBG’nin kendisine 7.2 güncellemesi ile gelecek.

Dereceli maçlara girebilmek için, takımınızın derece aralığının sizinkine yakın olması gerekmekte. Tek kişi, iki kişi ve ya üç kişi olarak girebileceğiniz maçlarda toplam 64 kişi olacak ve oyunda herhangi bir bot bulunmayacak. Öldürdüğünüz adam sayısı ve sıralamanız gibi bileşenler size RP (ELO) kazandıracak ve ne kadar çok RP sahibiyseniz dereceniz o kadar yüksek olacak. Oyunda toplam altı derece ve her derecenin 5 alt dalı olduğuna göre, derece atlamak için bir hayli RP kazanmanız gerekecek. Sezon sonuna gelindiğinde ise ödüller, sezon içinde başardığınız en yüksek dereceye göre verilecek. Altın derece ve üstü oyuncular ise, ödül olarak özel silah skinleri kazanabilecekler.

Dereceli Maç Sistemi

  • Her seviyede 5 Küme (V – I) bulunan Dereceli sistemde (Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Üstat) toplam 6 seviye vardır.
  • Bir oyuncunun mevcut derecesi, belirli bir sıralamada Derece Puanları (RP) ile belirlenir.
  • Dereceli sezonun başlangıcında, oyuncular tüm sıralamalarda “Derecesiz” olarak kabul edilecektir.
  • Dereceli her sırada oynadıkları ilk 5 maç, sıralama maçları olarak sayılır.
  • Beşinci sıralama maçının sonunda, oyunculara sezon için ilk dereceleri verilecektir.

7.2 güncellemesi şu anda test sunucularında oynanabilir durumda. Siz de bu güncellemeyi denemek istiyorsanız, hemen test sunucusunu indirip deneyebilirsiniz. 7.2 güncellemesi ile oyuna aynı zamanda bazı silah düzenlemeleri getirildi. Tüm değişiklikler için patch notlarını inceleyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Civilization 6 Sezon Bileti ile 6 Yeni DLC! başlıklı makalemizde civ 6, civilization 6 ve civilization iv hakkında bilgiler verilmektedir.