PS5 ve Xbox Series X için Metro Exodus Çıkış Tarihi Açıklandı

Metro Exodus

Geçtiğimiz haftalarda, 4A Games ve yayıncı Deep Silver’ın, 2019’da ilk kez gelen birinci şahıs nişancı olan Metro Exodus ‘un yeni nesil yinelemesinin çıkış tarihini duyurmaya hazırlandığını gösteren bazı yeni gelişmeler gördük. Bugün, başlığın artık yeni platformlar için bir lansman tarihi olduğu için bu sızıntıların doğru olduğunu artık biliyoruz.

Bu hafta itibariyle, Metro Exodus: Enhanced Edition nihayet PC’de yayınlandı, ki bu geçen haftadan beri ortaya çıkacağını bildiğimiz bir şeydi. 4A Games, oyunun bu platforma gelişinin yanı sıra, Enhanced Edition olarak da bilinen bu yeni nesil yinelemenin konsollara ne zaman geleceğini de duyurdu . Spesifik olarak, çıkış tarihi 18 Haziran Cuma günü PlayStation 5 ve Xbox Series X‘te olacak.

Konsol oyuncularının Metro Exodus’un bu yeni sürümünden bekleyebileceklerine gelince, 4A Games, oyunun her iki platformda da etkin izleme ile 4K çözünürlükte saniyede 60 kare hızında çalışabileceğini doğruladı. DualSense denetleyicisinin sahip olduğu özellikler sayesinde dokunsal geri bildirim de özellikle PS5’te sunulacak.

Gelişmiş sürümü kendiniz için nasıl edinebileceğinize gelince, birkaç seçenek var. Yeni başlayanlar için, Metro Exodus’a zaten sahip olanlar, ek ücret ödemeden bu yeni nesil sürüme geçebilecekler. Bununla birlikte, başlığa sahip değilseniz ve satın almak istiyorsanız, Gelişmiş sürüm artık fiziksel olarak yeni bir “Tam Sürüm” biçiminde piyasaya sürülecek. Bu sürüm sadece ana oyunu değil, aynı zamanda orijinal lansmanından sonraki aylarda Metro Exodus için gelen her iki DLC parçasını da içerecek.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası