PS5 Oyun Paylaşımı Nasıl Yapılır

tarafından
12
PS5 Oyun Paylaşımı Nasıl Yapılır

PS5 oyun paylaşımı, Sony konsollarında öne çıkan bir özellik oldu ve Playstation 5’te de geri döndü . Ancak, Sony’nin yeni konsolunda kullanıcı arayüzü biraz farklı göründüğünden, bunu nasıl yapacağınız konusunda size adım adım bir kılavuz hazırlamayı düşündük.

PS5 Oyun Paylaşımı Nasıl Yapılır

  1. PSN hesabınıza giriş yapın
  2. Ana hub ekranında, önce Cog simgesi olan Ayarlar‘a erişmeniz gerekir . Erişmek için, hub ekranının üstüne gidin ve ardından sağa gidin ve bir arama simgesi ile avatarınız arasında dişli simgesini görmelisiniz. Bunu tıklayın.
  3. Ayarlar menüsünde, Kullanıcılar ve Hesaplar’a gidin
  4. Sonra aşağı kaydırarak gerekir Diğer
  5. Şimdi Konsol Paylaşımı ve Çevrimdışı Oynatma’yı tıklayın

Konsol Paylaşımı ve Çevrimdışı Oyunda, artık konsolunuzu etkili bir şekilde ana konsolunuz yapmanız gerekecek. Şimdi PS5’inizde, Devre Dışı Bırak seçeneğini tıklamanız gerekir . Ardından, bir arkadaşınız PS5’lerinde sizin adınızla oturum açabilir ve ardından Devre Dışı Bırakma’yı tıklayabilir (Etkinleştir demenin uzun bir yolu). Daha sonra çıkış yapıp kendi PSN’leriyle giriş yapabilir ve oyunlarınızı kendi PS5’lerinde oynayabilirler.

Bir önceki yazımız olan Assassin's Creed Valhalla Kılavuzu | Yerleşim yerini yükseltme başlıklı makalemizde Assassin's Creed Valhalla hakkında bilgiler verilmektedir.