PS Plus Mayıs 2020 oyunları belli oldu

tarafından
53
PS Plus Mayıs 2020 oyunları belli oldu

PlayStation 5 oyun sektörünün ana gündemi olmaya devam ederken, her ay ücretsiz oyunlar sunan ve birçok oyunda da özel fırsatlar sağlayan PS Plus aboneliğinin bu ay sunduğu fırsat: PS Plus Mayıs 2020 oyunları açıklandı.

Dün ortaya çıkan bir sızıntı önümüzdeki ay Dark Souls Remastered ve Dying Light‘ın ücretsiz sunulacağını belirtiyordu. Geçtiğimiz aylardaki sızıntılar doğru çıktığı için herkes kesingözüyle baktı. Ancak, Sony’den ters köşe geldi.

PS Plus Mayıs 2020 oyunları açıklandı

Mayıs ayında iki farklı simülasyon ile PS Plus abonelerinin karşısına çıkmaya karar veren Sony, bu kategoride oldukça popüler olan iki önemli yapımın: Cities Skylines ve Farming Simulator 2019’u ücretsiz hale getireceğini açıkladı.

Kasım 2018’de piyasaya sürülen Farming Simulator 19, yenilenen grafik motoru, at çiftliği oluşturma, yulaf ve pamuk hasadı gibi serinin önceki oyunlarında yer almayan önemli yenilik ile karşımıza çıktı. Oyuna John Deere makinelerinin yanı sıra Komatsu, Rau, Wilson römork ve daha fazlası eklendi.

Colossal Order’ın geliştirdiği Cities: Skylines ise bir açık dünya şehir kurma simülasyonu. Oyunda yollar ve yapılar inşa ederek şehrinizi büyütebilirsiniz. Tabi, inşaatların yanı sıra şehir halkının elektrikten okula tüm ihtiyaçlarını karşılamanız gerekiyor. Her iki oyun 5 Mayıs tarihinden itibaren indirilebilecek.

Bir önceki yazımız olan Epic Games Store ücretsiz oyunlar için şart getirdi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.