PlayStation VR Stratejik Bir Fırsat Olacak

Playstation VR

PlayStation başkanı ve CEO’su Jim Ryan, VR’nin geleceği hakkında konuştu ve teknolojinin geleceği için son derece iyimser olduğunu ifade etti. PlayStation VR kulaklığı olan tek platform sahibi olarak konsol pazarına hâkim oldu. Sonuç olarak, Sony çok şey öğrenebildi ve Xbox ve Nintendo beğenilerine göre önemli bir avantaj elde etti. Şimdi, büyüyen bir pazar olarak algıladıkları şeyde bu bilgi avantajından yararlanabilecekleri anlaşılıyor.

Son haberler PlayStation‘ın daha az şansa sahip olabileceğini öne sürse de, şirket yepyeni bir PlayStation VR başlığıyla VR‘yi ikiye katlıyor. Şirket, kulaklığın ne zaman piyasaya sürüleceğini belirtmedi, ancak geliştiriciler teknolojiyi doğru bir şekilde anlamaya başladıklarında mevcut olabilirler. PlayStation VR’ın ne kadar başarılı olduğu net olmadığı için son haberler hayranlar için biraz şok oldu.

Yine de Jim Ryan, PlayStation VR’ın potansiyeli konusunda heyecanlı görünüyor. Orta ve teknoloji, PlayStation’ın 2016’da sahneye çıkmasından bu yana çok ilerleme kaydetti ve PlayStation VR 2 bu değişikliklerin çoğunu uygulamaya çalışacak.

Playstation Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Sony’nin PlayStation’ın tekliflerini genişletmek için yükseliş eğilimi gösterdiği açık. Sony’nin VR platformunda bazı harika oyunlar olmasına rağmen, Half-Life: Alyx gibi herkesin ilgisini çeken özel bir oyun alamadı. PlayStation, bir sonraki VR gözlüğünü piyasaya sürülmesinden önce daha fazla PlayStation VR oyunu yayınlamaya kararlıdır, bu nedenle yolda bir mücevher olması olasıdır, ancak şu anda nispeten düşük bir ihtimal gibi görünüyor.

Belki de PlayStation 5’in gücü, PlayStation VR’ın bir sonraki yinelemesinin yeni özellikleriyle birleştiğinde , platform sahibinin bu ortamda kayan yazı oyunları yayınlamasına gerçekten yardımcı olacaktır. Sony’nin bir Half-Life: Alyx elde etmek için Valve’ın yardımından yararlanıp yararlanamayacağı belirsiz, ancak Sony’nin gerçekten özel bir şey yapmak için yeterli yeteneği var. VR herkes için olmayabilir, ancak ortam için oyunu gerçekten yeni boyutlara taşıyabilecek ve inanmayanların bile dikkatini çekebilecek oyunlar var.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası