PlayStation Plus Fiyatı Yakında Artabilir

PlayStation Plus

PS4 ve PS5‘teki PlayStation Plus ‘ın fiyatı yakında artabilir. PS3’te PlayStation Plus’ın fiyatı daha düşüktü. PS4‘te aboneler 12 aylık bir abonelik için 60 dolar ödüyorlardı ve şimdiye kadar bu durum PS5 ile değişmedi, ancak bu yakın zamanda değişebilir. Aslında, Brezilya’da fiyatlar şimdiden yüzde 33 artıyor, ancak Sony bunun sadece Güney Amerika ülkesindeki mevcut piyasa durumunu yansıttığını iddia ediyor. Başka bir deyişle, görünüşe göre genel olarak bir fiyat artışının göstergesi değil.

PlayStation Plus’ın fiyatları dünyanın bazı yerlerinde düzenli olarak dalgalanıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde ve diğer birçok ülkede fiyatlar oldukça sabittir. Brezilya eski kampa giriyor, bu da sadece bölgesel bir çarpışma olabilir ve başka bir şey olmayabilir, ki bu genellikle böyledir. Bununla birlikte, daha büyük bir zammı da öngörebilir.

Şu anda Sony’den PlayStation Plus’ın diğer bölgelerde yükselen fiyatıyla ilgili bir açıklama gelmedi ve Microsoft’un Xbox Live Gold’a yaptığı son fiyat artışına yanıt verildiğinde bunu geri almak ve özür dilemek zorunda kaldılar. Yine de AAA oyunlarının fiyatını 60 dolardan 70 dolara çıkardı. Bu arada, ücretsiz PlayStation Plus oyunlarının kalitesi bu yıl arttı, bu sadece rastgele değil. Sony her ay daha iyi oyunlar için daha fazla harcama yapıyor ve bu maliyetleri tüketicilere aktarması çok şaşırtıcı olmaz.

Bu sadece iki yıldaki ikinci artış değil, Brezilya’nın para birimi değer kaybediyor. Bu bağlam, bunun sadece münferit bir fiyat artışı olduğunu öne sürüyor, ancak şimdilik sadece bekleyip görmemiz gerekecek.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası