PlayStation Discord İle Yeni Ortaklığını Duyurdu

playstation discord

PlayStation, şirket ile çevrimiçi sohbet devi Discord arasında yeni bir ortaklık duyurdu. Duyuru biraz sürpriz olsa da PlayStation için etkileyici derecede büyük bir ortaklık.

PlayStation‘ın duyurusu, geçen ay Microsoft’un Discord’u satın almak için görüşmelerde olduğu yönündeki söylentilerin ardından geldi. Bu görüşmelerin ayın sonunda sona erdiği bildirildi. Bazı Discord entegrasyonu Xbox platformlarında mevcut olsa da, oyuncular yalnızca iki hesaplarını bağlayarak Discord’daki arkadaşlarının hangi oyunları oynadıklarını görebilmeleri ile sınırlıdır.

PlayStation’ın hizmet entegrasyonunun Xbox’tan daha ileriye gidip gitmeyeceği belli değil, ancak olmayacağını hayal etmek zor. Duyuru, Sony’nin web sitesine şirket başkanı ve CEO’su Jim Ryan tarafından yazılan bir blog gönderisiyle geldi. Gönderi, PlayStation’ın gelecek yılın başlarında deneyimlerini bir araya getirmek için iki şirket arasındaki anlaşmanın bir parçası olarak Discord’a bir azınlık yatırımı yaptığını ortaya koyuyor. PlayStation 5, Returnal’de ilk büyük üçlü-A oyun lansmanını aldığından, PlayStation için bir haftadan sonra büyük haber geldi.

Blog yazısı, PlayStation oyuncularının ortaklıktan ne beklemesi gerektiğine dair çok fazla ayrıntı vermiyor, ancak Discord’un topluluk ve sohbet özelliklerinin PlayStation konsollarına nasıl entegre edilebileceğini hayal etmek zor değil. Oyuncuların ekran görüntülerini ve video yakalamalarını Discord’da arkadaşlarıyla paylaşmalarına izin vermek için PlayStation’ın paylaşım özelliklerinin Discord’larla nasıl entegre olabileceğini görmek özellikle ilginç olurdu. PlayStation mağazasında benzer bir düğme için yakın zamanda yayınlanan bir PlayStation patenti, Discord ortaklığıyla birlikte oyuncuların PlayStation platformuyla etkileşimlerinin yakın gelecekte çok farklı görünebileceğini belirtti.

Sony’nin Discord ile ortaklığı çok mantıklı. Discord, oyun topluluğunda büyük bir isimdir ve 140 milyon aylık şaşırtıcı bir kullanıcıya sahiptir. Discord’un daha derin bir entegrasyonuna sahip olan PlayStation 5, konsola rekabeti konusunda büyük bir adım atacak ve ortaklıktan başka neler geldiğini görmek çok ilginç olabilir mi? PlayStation’ın Mart ayında PlayStation’ın EVO Champion Series’i satın alması gibi oyun topluluğunun bölümlerine daha fazla yatırım yapmak için yaptığı birkaç başka hamleyi de takip ediyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası