PlayStation 5 için oldukça beğenilen arayüz!

tarafından
100
PlayStation 5 için oldukça beğenilen arayüz!

Son dönemde oyun sektörünün ana odağı haline gelen ve özellikleri açıklanan PlayStation 5’in tasarımı ve arayüzü şu anda bilinmezliğini koruyor. Kullanıcıların hazırlamış olduğu çeşitli tasarımlara, PlayStation 5 arayüzü ile bir yenisi eklendi.

Konsept PlayStation 5 arayüzü oldukça beğenildi!

Konseptlerin sayısının giderek artmasıyla beraber oyun severler de PlayStation 5 için bir şeyler üretmeye çalışıyor. Bir Reddit kullanıcısı hazırladığı arayüz ile büyük beğeni topladı. Reddit’in PlayStation 5 için oluşturduğu toplulukta yapılan paylaşımda PS5’in konsept arayüzünü gösteren 13 saniyelik video yer alıyor. PlayStation 4 arayüzüne benziyor olsa da, daha sade ve modern bir yapıda.

Tasarıma göz atarken ekran içerisinde dev simge sırası yerine, daha küçük görseller ve değiştirilebilir menü yapısı olduğu gözümüze çarpıyor. Ekranın ortasında görüntülenen profil adı ve resim ise en sağa tarafta yer alıyor.

Orta kısımda bildirimler, arkadaşlar ve kazanılan başarımların simgeleri görünüyor. Ekranın sol tarafında kullanıcıyı gösteren küçük bir sembol ve sağ tarafında ise saat ile bağlantının gücünün gösteriliyor.

Bir önceki yazımız olan Crysis Remastered Haberi Yanlışlıkla Sızdı! başlıklı makalemizde Crysis, Crysis Remastered ve Crytek hakkında bilgiler verilmektedir.