PlayStation 5 çıkış tarihi sızdırıldı! İşte yapılan plan

tarafından
88

PlayStation 5 çıkış tarihi sızdırıldı! İşte yapılan plan

PlayStation 5 çıkış tarihi için birçok haber ortaya çıkmış durumda. Farklı tarihleri işaret eden sızıntılardan sonra şimdi de bir raporun sızdığı belirtildi. Bu raporda duyuru tarihi için bilgiler var.

Planlara göre konsolun çıkışından önce oyunların tanıtılacağı belirtiliyor. Bu oyunların, konsol için oluşan merakı doruk noktaya çıkarması ve duyuru sonrasında sükse yapması amaçlanıyor.

PlayStation 5 çıkış tarihi için planlar gün yüzüne çıktı

Oyunlar üzerine yaptığı haberlerle tanınan Jeffrey Grubb, yaptığı bir paylaşımda, yeni konsolun çıkışı için planları belirtti. Konsola ait ilk oyunların da konsolun duyurusundan önce gösterileceği söyleniyor. Daha önceden de tarih bilgileri ortaya çıkmıştı. Ancak hiçbirinde bu kadar kesin konuşulmamıştı.

Sony, PlayStation 5 çıkış tarihi için 4 Haziran tarihini planlamış durumda. Grubb tarafından, firma içinden alınan bilgiyle tarihi kesin olarak paylaştığı söyleniyor. Aynı kişi Nintendo Direct duyuru tarihini de önceden sızdırmış ve belirttiği tarihte duyuru gerçekleşmişti.

playstation 5 çıkış tarihi

Daha önceden çıkan haberlerde de tarih için mayıs ayı işaret edilmişti. Bazı kaynaklar da mayıs ayının sonunu işaret etmişti. Birkaç günlük sapma olsa da sızıntıları gerçek olabileceği görülüyor.

E3 2020 fuarının iptal edilmesiyle birlikte konsol ve oyun üreticileri, kendi planlarını yapmaya başlamıştı. Birçok firma kendi bünyesinde çevrim içi etkinlikler düzenleyerek oyunları planlıyor. Konsol üreticileri de aynı yolu izleyerek, oyunculara konsollarını tanıtacak.

Yeni konsolun piyasaya çıkışının yıl sonuna doğru olduğu belirtiliyor. Çünkü önceki sürüm PS4 de yıl sonuna doğru kullanıcılarla buluşmuştu.

Bir önceki yazımız olan PUBG Mobile Lite 0.17.0 güncellemesi yolda! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.