Phantasy Star Online 2 Batı Piyasasına Nihayet Geliyor!

tarafından
65

Phantasy Star Online 2 Batı Piyasasına Nihayet Geliyor!

Çıkışından 8 yıl sonra Phantasy Star Online 2 batı pazarına geliyor


Aslında çok heyecan verici bir haber değil. En azından artık değil. Oyun 2012 yılında ilk tanıtıldığında biraz heyecanlanmıştık ve merakla bekliyorduk. O dönemlerde WoW oynuyorduk ve olayın tekrarından biraz sıkılmış bir şekilde bir kaç arkadaş başka arayışlar içerisindeydik. Doğal olarak çeşitli “en çok beklenen mmo oyunlar” tarzı videolara saatlerimizi gömdük. Umudumuz biraz farklı, bizi içine çekebilecek ve eğlenceli bir oyun bulmaktı. Phantasy Star Online 2 bu tarz bir oyundu. Hareketli gözüküyordu ve sanat tarzı ilgi alanımıza giriyordu. Fakat yıllar geçti ve oyun bir türlü batı piyasasına gelemedi. Araya bir sürü başka oyun girdi. SWTOR ve TERA gibi farklı oyunlarda gezindik. Phantasy Star Online 2 tamamıyla unutuldu. Aradan 8 yıl geçti ve f2p (bedava) olan MMO ile ilgili bir gelişme oldu. Phantasy Star Online 2 batı piyasasına sonunda geliyor.

Benzer bir durum Kingdom Under Fire 2 ile de oldu. Bu oyunu da heyecanla bekliyorduk. Çıkışı olan 2009 yılından tam 10 yıl sonra, 2019’da batı piyasasına geldi. Geç olsun güç olmasın dediler herhalde. Çıktığı yıl iyi gözüküyordu ama şimdi ise çok sıradan gözüken bir oyun. Teknoloji ilerliyor tabi. Benzer şeyi Phantasy Star Online 2 için söylemek daha zor olacaktır. Anime tarzı olsa da bu MMO’nun eskiliğini çok net hisseceğiz. Yine de oyun bedava olduğu için denemeye değer olabilir.

27 Mayıs 2020 tarihinde Phantasy Star Online 2 hem Windows hem de Xbox One sistemlerine gelecek. Xbox üzerinden oynanabilen bir MMO daha olacak böylece. Buna benzer Microsoft’un kurtarıp konsola özel hale getirdiği Bless Unleashed var. Microsoft sağolsun biz de oynayabilir belki. Fakat ilginç kısmı oyunun batı çıkışı Kuzey Amerika olarak gözüküyor. Avrupa versiyonu anons edilmedi. Ancak şimdilik hangi bölgeden girilebileceğine dair bir kısıtlama gözükmüyor.

Bu arada daha güzel haber ise Xbox ve Windows arasında crossplay’in olacağı. Böylece yine crossplay desteği olan ama PC ve PS4’da olan FFXIV’e rakip olabilecek.

FFXIV’e asla rakip olamaz.

Bir önceki yazımız olan Call of Duty: Mobile “Gulag” Sistemine Kavuşuyor başlıklı makalemizde Call of Duty Mobile, call of duty mobile 7. sezon ve call of duty mobile 7. sezon ile gelecekler hakkında bilgiler verilmektedir.