Persona 4 Golden Şimdi Bilgisayarda!

tarafından
31
Persona 4 Golden Şimdi Bilgisayarda!

Persona 4 Golden sadece bilgisayara gelmekle kalmıyor, şimdi Steam’e giderek indirilebilir durumda! PCGamer’in düzenlediği PC Gaming Show sırasında Atlus, harika bir tanıtım videosu ile Persona 4 Golden’in Steam‘e geleceğini hem duyurdu. Hayali bir kasaba olan Inaba’da geçen hikayemizde, genç bir lise öğrencisinin gizemli cinayetleri çözmek için; televizyonlara girişini ve canavarlar ile savaşması konu alınıyor. Zaten seriye aşina olanlar, oyunun oynanış ve hikaye bütünlüğüne hakimdirler, anime severler ise illaki bir Persona animesi izlemişlerdir.

Aslında oyun ilk kez 2008’de PlayStation 2’ye çıkmıştı ve daha sonra 2012 yılında PS Vita versiyonu, Golden olarak çıkarılmıştı. Yıllar sonra Atlus’un aklına nereden geldiyse, oyunu bir de PC’ye çıkarmaya karar verdiler. Doğrusu oldukça isabetli bir karar oldu nitekim Persona, JRPG serilerinin arasında oldukça öne çıkan ve beğenilen bir seri. Özellikle Persona 5 çıktığında oynamayı çok istemiş, fakat o zamanlar PlayStation’a erişimim olmadığından dolayı oynayamamıştım. Belki de Persona 4 Golden’ın bilgisayara geliyor olması, Persona 5’i de yakın bir tarihte görebileceğimiz anlamına geliyor olabilir. Henüz resmi bir açıklama yapılmadığını belirtelim.

Persona serisine adımınızı ilk kez Persona 4 Golden ile atmayı planlıyorsanız, belki de oynayabileceğiniz en güzel JRPG oyunlarının biri ile başlıyorsunuz. Eğer 99 TL gibi bir bütçeniz var ise ve JRPG oyunlarını seviyorsanız, hiç düşünmeden buraya tıklayarak Persona 4 Golden’ın sayfasına gidebilir ve oyunu satın alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ghostwire Tokyo İle İlgili Yeni Haber Var! başlıklı makalemizde Ghostwire ve Ghostwire Tokyo hakkında bilgiler verilmektedir.