Pelin Baynazoğlu (Pqueen) Kimdir?

pelin baynazoğlu

Pelin Baynazoğlu, hepimizin tanıdığı ismi ile Pqueen, 18 Temmuz 1992 yılında Ankara’da doğmuş ve orada yaşamını sürdürmektedir. Pelin Baynazoğlu’nun annesi İzmirli babası ise Rizeli’dir. Oyun oynamaya ilk zamanlar internet kafelerde GTA Vice City oynayarak başlayan Pqueen, sekiz yaşından yirmi yaşına kadar TRT Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğunda profesyonel olarak dans etmiştir. İktisat bölümü mezunu olan Pelin, eğitimini Dumlupınar Üniversitesinde Pedogojik Formasyon bölümünde tamamlamıştır, şimdi de aynı üniversitede İşletme fakültesinde yüksek lisans yapmaya devam etmektedir.

15 Ekim 2017’de arkadaşlarının da desteğiyle Twitch’de yayınlara başlayan Pqueen, 2019 yılının başlarında NoobStar isimli programla daha fazla kişinin dikkatini çekmiş Twitch’de baya bir yükselmiştir. Günümüzde Türkiye de en çok izlenen ve sevilen Twitch yayıncıları arasında yer almaktadır. Pqueen, eğlence ve bir o kadar da sevecendir. Yayıncılığa ilk olarak 2017 yılında başladığını belirten Pqueen, hedefinin daima en iyi yayıncılar arasında olmak olduğunu söylemiştir.

Türkiye de en çok izlenen kadın yayıncılar arasında olan Pelin Baynazoğlu, özellikle Cs Go ve bir çok oyununda oldukça yeteneklidir. Sims ve PUBG benzeri oyunları da sevdiğini belirten Pqueen, Gta Vice City’nin gönlünde farklı bir yerde olduğunu belirtti. Hemen hemen yeni çıkan her oyunu başarılı bir şekilde oynayabilen Pqueen, asıl hedefinin izleyicilerini eğlendirmek olduğunu da daima belirtmektedir.

Pelin Baynazoğlu (Pqueen) Sosyal Medya Hesapları

Twitch: twitch.tv/pqueen
YouTube: youtube.com/channel/UCxwPixDIOYYy4Qfk1X7I__g
İnstagram: instagram.com/pqueen92
Twitter: twitter.com/pqueenn
Discord: discord.com/invite/pqueen

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası