Oyun sunucusundan para kazanmak

Oyun sunucusu kurup oyun sunucusundan para kazanmak isteyen, bu yolla gelir elde etmek isteyen pek çok kişi bulunuyor olabilir.

Oyun sunucusu kurmak kolay bir iş olsa da sunucuyu yönetmek ve sunucuyu daha büyük bir hale getirmek için büyük bir çaba gerekiyor. Sunucu için reklam yapmak, oyuncuların ilgisini çekmek için tasarımlara ağırlık vermek ve çeşitli kampanyalar yapmak oyuncuların daha çok ilgisini çeken bir durum olabilir. Eğer bir sunucu yeterince kitle elde ettiyse o sunucu para kazanabilir. Para kazanmak için pek çok yöntem bulunuyor.

Oyun sunucusundan para kazanmak

Para kazanma yollarından birisi üyelik grubu veya yetki satmak olarak açıklanabilir. Örnek vermek gerekirse VIP, demir ve altın üyelik gibi üyelik seçenekleri oyunculara sunulabilir ve her oyuncu grubunun farklı yetkileri bulunabilir. Bunun yanı sıra yetkiler tek tek satılabilir. Örneğin oyuncu uçuş yetkisi istiyor ise ona uçuş yetkisi satarak oyuncunun rahatlıkla uçması sağlanabilir.

Bu yazımızı da inceleyin !
Oyun sunucusundan para kazanmak

Oyun sunucusundan para kazanmak amacıyla yapılabilecek bir diğer şey reklam olarak karşımıza çıkıyor. Reklam, bir firmanın kalkınmasını ve diğer firmaların reklam vererek büyümesini sağlar. Eğer oyun sunucusu yeterince büyük ise sponsor olmak isteyen firmalar reklam vermek isteyebilir. Bunun yanı sıra sunucu sahibi forumlara reklam ilanı vererek sunucuya reklam almaya çalışabilir.

Oyun sunucusundan gelir elde etmek isteyen kullanıcıların yapabileceği bir diğer şey sanal para satışı yapmak. Birçok sunucu oyun içi para satışı ile birlikte gelir elde ediyor. Genellikle büyük sunucular 2 farklı sanal para birimi kullanıyor. Biri oyun içinden kazanılan para iken diğeri satın alınan para birimi. Satın alınan para birimi ile oyun içi alışveriş yapmak mümkün oluyor.

Oyun sunucusundan gelir elde etmek için pek çok yöntem bulunuyor. Bu konuda uygulanabilecek yollardan birisi sunucu sahibinin kendi reklamını yapması. Sunucu sahibi eğer bir ürün satıyor ise bunun reklamını yaparak bu şekilde de ek gelir elde edebilir. Yani yalnızca farklı firmaların reklamını değil aynı zamanda kendi reklamını yapan firma farklı sektörlerde de gelişebiliyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası