Oyun Dünyasının İkonik Karakterleri #3

tarafından
209
Oyun Dünyasının İkonik Karakterleri #3

Bu dosyadaki üçüncü yazımızla yine birlikteyiz. Önceki yazılarda sürekli oyun dünyasının ağır abilerinden bahsettiğimi fark edince, bu haftayı tamamiyle hanım ablalarımıza ayırmaya karar verdim. Kendilerini hem eskilerden, hem yenilerden seçerek özene bezene anlatmaya çalışacağım. Kendim de sabırsızlandığımdan hemen konuya giriyorum.

SERAH KERRIGAN/QUEEN OF BLADES

Kerrigan’ın modeli gerek Terran olarak, gerekse Zerg olarak oyuncu ablamız Milla Jovovich’den esinlenilmiştir. (Resident Evil filmlerinden tanıyoruz kendisini). Bitch Queen Of The Universe lafının içini doldurabilecek potansiyele sahip olmasıyla beraber, Starcraft evreninde sıkıntı çıkarmadığı bir an bulunmayan hatun kişi. Bir çoğunuzun bildiği gibi Kerrigan aslında Terran birliklerinin “Ghost” larından biriydi.(Spoiler vermeden yazmaya çalışmak zor olacak.) Jim Raynor’ un uğraşlarına rağmen Mensk ihanetinin ardından Zerglerin Queen of Blades’ine dönüşmüştür. Akabinde Raynor, Fenix, Zeratul, Artanis ve bilimum kişiyi türlü oyunlar türlü hainliklerle süründürmüştür. Ayrıca zamanında en seksi 10 kadın karakter arasında da yer almıştır kendileri.

LADY-MARY ANN

İlk kez Devil May Cry 3’te tanıştığımız Mary Ann, DMC aleminin şeytan avcılarından biri. Lady ismi ise esas oğlan Dante tarafından verilmiş. Kendisi her işte Dante’yi öyle ya da böyle borçlu çıkartıp işlerinin devamını sağlamış, bizlere zeki ve sert kadın imajını damardan enjekte etmiştir. Temelde tüm şeytanlardan, yarı şeytanlardan ve ele geçirilmişlerden tiksinip psychotic devil-hunting female lakabını taşıyor olsa da, hikayenin destek karakteri veya ana karakteri olmak arasında gidip gelecek kadar hikayeye malzeme çıkartmıştır. Ayrıca DMC:The Animated Series’de direkt olarak ana karakterlerden biridir kendileri.

KATARINA DU COUTEAU

Katarina, daha çocukluğunda dövüşe karşı doğal bir yeteneğe sahipti. Önde gelen bir Noxus’lu generalin (ki aynı zamanda en iyi suikastçilerinden biri) kızı olarak en iyi suikastçiler tarafından eğitildi ve ilerleyen zamanlarda kendini Noxus’a kanıtladı. Cassiopeia kardeşidir. Buraya kadar ki kısmı birçoğumuz biliyoruz. Hikaye kısmını atlayıp daha ilginç bilgiler verme niyetindeyim. Katarina’nın hikayesi 2 kez değiştirildi. Bu hikayelerdeki en büyük değişiklik Sion’un cesedini kaçırması ile ilgili olan kısımdır. Garen ile aralarındaki ilişki ise ilk kez Demacia ve Noxus arasında yapılan bir muharebede başladı. (tam olarak ilişki diyemiyorum buna). Bu konuda çok fazla bilgi olmasa da birkaç referans bulunuyor. Örneğin bir Riot çalışanı bir gönderide eskiden Katarina ve Garen arasında romantik bir şeyler olduğundan bahsetmiştir, ayrıca oyunda Garen, Katarina yakınlardayken kışkırtma yaparsa, şınav çekmeye başlar. (7000’lerden başlar ve sonrasında orada durduğunu görmemiştim der. Ağzını yaya yaya da Demacia der.)

Bu haftalık bu kadar dostlar eğer eksik olduğumu düşündüğünüz konular veya hakkında yazmamı isteğiniz karakterler var ise, beni bilgilendirmekten çekinmeyin. Bol bol su için, bir de kedi sevin. Haftaya görüşmek üzere.

Bir önceki yazımız olan Oyun Dünyasının Güçlü Kadın Karakterleri başlıklı makalemizde Bayonetta, Devil May Cry ve Half Life 2 hakkında bilgiler verilmektedir.