Oyun Dünyasının İkonik Karakterleri #2

tarafından
222
Oyun Dünyasının İkonik Karakterleri #2

Bu seriyi devam ettirmek yolunda kararlı gibi görünüyorum şu sıralar. Bunun sebebi kesinlikle geçen hafta hakkında yazdığım karakterlere içerlenen diğerleri değil. Lafı fazla dolandırmadan bu haftanın dosyasında inceleyeceğimiz karakterlere geçiyorum.

SEPHIROTH

En süper kötü adam, tek kanatlı melek, üstün canavar, efsanevi asker, hiper asi denir, daha da anlatılamaz. FFVII bitiren insanın hayranlık duyacağı kişi. FFVII’de ki uzun platin renkli saçlarıyla, ana karakterlerimiz ile olan garip ilişkisi tabi ki Crisis Core da izlediğimiz dövüşleri ile gönüllere taht kuran adam. 5 senelik sürgün hayatının ardından birden ortaya cıktı. İnanılmaz kötü, tamamı ile çıldırmış Sephiroth yine de acıma duygusu uyandıran en unutulmaz kötü karakterlerdendir.

JIN KAZAMA

İki tokat ile akıl almalı komboları ile o kadar hızlı yumruk manyağı yapar ki adamı bir bakmışsınız daha doğru dürüst tekme atamadan raund bitmiş. Tekken 3 ile atari salonlarında boy gösteren saçları şekil Jin, bir dönem atari çocuklarının şaçlarını 2.5 kilo jöleye batırıp Jin’e benzemeye çalışmalarına hatta arkadaşlarına “Ta.. Heiii” naraları ile vurmalarına sebep olmuştur. Kendisi Jun ve Kazuya’nın oğlu, Mishima’ların Devil Gene’ inden yeteri kadar nasibini almış ve Devil Jin ‘ i ortaya çıkarmıştır. Bir dönem Mishima Heavy Industries’de bir takım deneylere maruz kalmıştır. Hwoarang ile aralarında, bitmek bilmeyen bir çekişme vardır. (Dip not: Jin ile oynamayı becerememe rağmen hızlı oyna yakışıklı öl felsefesiyle bir dönem favorim olduğu doğrudur.)

GABRIEL BELMONT

Castelvaina serisinin temiz yüzlü kara talihli şövalyesi. Tanrı adına savaşırken Drakula ya dönüşmesi ve amentüsü yolunda her şeyini kaybeden ama coolluğundan ödün vermeyen yakışıklı abimiz. Gabriel Belmont “Brotherhood of Light” üyesi bir şövalyedir. bebekliğinde ailesi tarafından cami avlusuna bırakılmak istenen Gabriel, o zamanlar Osmanlı daha Avrupa ya hükmetmediğinden cami olmadığı fark eden anne babası tarafından kilise avlusuna bırakılır. Rahipler çocuğa Gabriel adını koyarlar. Gabriel hayatının baharını kilisede savaş eğitimi alarak geçirir ve bir şövalye olur.

Daha fazlası için fikirlerinize ve isteklerinize açığım dostlar. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Bir önceki yazımız olan Oyun Dünyasının İkonik Karakterleri #3 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.