Overwatch oyuncuları ikinci bir iletişim çemberi istiyorlar

tarafından
43

Overwatch oyuncuları ikinci bir iletişim çemberi istiyorlar

Oyunun irtibat sisteminde yapılan iyileştirmelere karşın Overwatch oyuncuları ikinci bir irtibat çemberi mevzusunda geliştiricilere sesleniyorlar.

Overwatch geçtiğimiz aylarda aldığı bir aktüelleme ile oyun içerisinde yetersizliği en çok sezilen mevzulardan biri olan irtibat meselelerinin üzerine eğilmişti. Oyuna daha fazla ve spesifik sesli komutlar ilave ederek mikrofonu olmayan oyuncuların da ekipleri ile sıhhatli bir şekilde irtibat kurabilmeleri tasarlanmış olsa da görünen o ki bu vaziyet bazı meseleleri de birliktesi getirdi. Oyuncular Reddit üzerinden ve forumlardan Blizzard’a çağrıda bulunuyorlar.

Overwatch oyuncuları

İrtibat çemberinde yer alan komutların rakamı çoğaldıkça oyuncular komutları birbirleri ile irtibatlı kullanmak mevzusunda kasvet yaşamaya başladılar. Özellikle hakimiyetçi kullanan oyuncular oyuna ikinci bir irtibat çemberi ilave edilerek bu kasvetin giderilmesi mevzusunda ısrarcı. Hakimiyetçiler için sağ ve sol tetik tuşlarına değişik irtibat alternatiflerini kapsayan çemberlerin ceddilmesini isteyen oyunculara oyunu PC platformunda oynayanlar da destekledi. PC oyuncuları içinse ikinci bir irtibat çemberi komutları irtibatlı kullanmak mevzusunda daha fazla basitlik sağlayabilir. Bakalım yoğunluğunu Overwatch 2‘ye vermiş olan Blizzard mevzuya ait bir adım atacak mı?

Bir önceki yazımız olan Jeff Kaplan favori Overwatch karakteri ve kostümünü açıkladı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.