Outlast Trials Coop Korku Oyunu Olacak!!

tarafından
53

Outlast Trials Coop Korku Oyunu Olacak!!

Outlast Trials Coop korku oyunu olarak Outlast serisini devam ettiriyor


Outlast korku oyunu serisi son zamanların en beğenilen korku oyunları olabilir. En son 2017 yılının Outlast 2 adlı oyunu ile geliştiri firma Red Barrels konuyu anladığını gösteriyor. Şimdi Outlast Trials ile farklı bir şey deniyorlar. Ortalıkta doğru düzgün coop korku oyunu yok. The Forest belki o kategoriye girebilir ama survival öğeleri çok ağır basıyor. Gerçek bir surival horror deneyimini arkadaşlarla yaşamak fena olmaz aslında. Outlast Trials coop ile gelecek. Bu da seri için büyük bir değişiklik. Daha mı korkunç olur yoksa arkadaşların varlığı biraz daha mı sakinleştirir bilemiyorum. 4 kişiye kadar coop olsa da oyuncular ne seviyede etkileşimde olacaklar net değil. Ancak paylaşılan fragmana bakılacak olursa beraber oynama durumları olası gözüküyor.

Outlast Trials soğuk savaş döneminde geçiyor. O dönemlerin bazı mitleri bir çok filme konu olmuştur. Zihin kontrolü ile bilgi almak ya da casusluk gibi temalar zamanında çok kullanıldı. Yine benzer bir konsepti bir korku oyunu ile aktarmak fena fikir değil. Oyunun Epic Games Store’da ve Steam’de sayfaları açıldı. Ancak ön siparişler başlamadı. Çıkış tarihi ise net değil. Tek bilinen 2021 yılında çıkacağı.

Coop korku isteyen oyuncular Outlast Trials coop ile umarım güzel vakit geçirirler. Bunun gibi çok fazla oyun yok. En son oynadığım gerçek anlamda coop ve kaliteli olan korku oyunu Resident Evil 5 idi. O da çok korkunç sayılmazdı. Dead by Daylight PvP oyunu, The Forest survival oyunu. Arayıp da şu listeye sokabileceğimiz her şey ya PvP, ya eski, ya da son derece tırt.


Bir önceki yazımız olan Werewolf The Apocalypse Oyunları Geliyor! başlıklı makalemizde Earthblood, Heart of the Forest ve Werewolf hakkında bilgiler verilmektedir.