Nostalji – Left 4 Dead 2 Role Play İnceleme

Valve efsanesinin 2009 tarihinde piyasaya sürdüğü zombi role play oyundur Left 4 Dead 2. Normal şartlar altında tek oynamalık gibi görünsede, birden çok mod barındırıyor olmasıyla oyuncular uzun süre oynayabiliyor bu oyunu. Hatta, günümüzün klasikleşmiş oyunlarından biridir kendisi. Arkadaş çevresi ile beraber oynandığında saatlerce oynanabilir.

İlk önce zombilerin hikayesinden başlamak istedim. Zira insanların hikayesi olduğunu herkes bilir. Fakat bu oyunda zombilerinde hikayesi var ve epey dikkat çekici. Standart zombilerden bahsetmiyorum tabi özel türlerin hikayeleri bulunmakta.

Türkçesi Cadı olan The Witch zombisi ilk başta her zaman ağlıyor bildiğimiz kadarıyla. Siz ona saldırırsanız ancak saldırıyor size. Bu zombinin tam olarak neden ağladığı bilinmiyor. Fakat düğününde -en mutlu gününde- ilk önce kocası ve daha sonra kendinin enfeksiyon kapması nedeniyle ağladığı düşünülüyor. Kocası Hunter dediğimiz zombi bu arada.

Yukarıda Hunter’ın cadının kocası olabileceğini söylemiştik. Başka bir bilgi yok aslında Hunter hakkında. Hızlı ve çevik bir karakterdir.

Boomer zombisi, obez insanların enfekte kapması ile ortaya çıkmıştır. Boomer zombisine dair başka herhangi bir bilgi yok maalesef.

Parmağındaki yüzüklerden, eskiden zengin bir hanım efendi olduğunu anlayabilirsiniz Spitter’in.

Bu yazımızı da inceleyin !

Smoker’ın eskiden sigara ve madde bağımlısı bir insan olduğu açıkça ortada.

Vücudundan da anlayabileceğiniz üzere tank zombi, eskiden aşırı derecede kaslı bir vücut geliştiricisiydi. Enfeksiyon kapması ile vücudu aşırı derecede hipertrofi salgılamış, bu yüzden dev, güçlü bir zombiye dönüşmüştür.

Charger’da tank gibi kaslı bir insandı dünya enfekte kapmadan önce. Aynı şekilde vücudu anormal şekilde hipertrofi salgılamış, bu yüzden kolu şişmiştir.

Jockey’in önceki hayatına dair hiçbir iz yok. Fakat üstündeki elbiselerden anlaşılacağı üzere maymun veya başka bir canlıdan değil, insandan dönüşmüştür zombiye.

Bu yazıyı burada bitirip sonraki yazıda karakterlerin hikayelerini açıklayacağız. Zira karakterler bir hayli fazla bulunmakta.

Left 4 Dead 2 Role Play Trailer

Diğer Nostalji yazısı için tıklayın.

Left 4 Dead 2 indirmek için tıklayın.

 

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası