Nioh 2 geliştiricileri, Steam sorunlarını kısa sürede çözecek

Nioh 2

Nioh 2 geliştiricileri, Steam‘de çok başarılı bir lansman geçirdi, ancak birçok oyuncu sorunlarla karşılaşıyor. Kare hızı sorunları ve ekrandaki girdileri değiştirememe, bazılarının oyun için geri ödeme talep etmesine neden oluyor. Ancak oyunun yayıncısı, yakında yayınlanacak olan güncellemeler üzerinde çalıştığını ve bu sorunların giderilmesi gerektiğini söyledi.

Bu öykünün orijinal yazımı sırasında, Nioh 2‘nin Steam incelemeleri “Karışık” idi ve 4.203’ün üzerindeki incelemeden 1.308’i olumsuzdu ve söz konusu incelemeciler sürekli olarak aynı konulara atıfta bulundular. Bir klavye ve fare ile oynayan herkes, kendilerini Xbox oyun kumandası düğmeleri (RB, X, Y, vb.) İçin ekrandaki komut istemleriyle sıkışıp kalmış halde buldular, bu yüzden ne anlama geldiğini kendilerine hatırlatmak için sürekli olarak anahtar eşleme seçenekleri menüsüne girmeleri gerekiyor aksiyon-macera oyununun iplerini öğrenmek çok daha zor.

“Sorun şu ki, bu çok sayıda kombinasyon, özel formlar, gizli yetenekler, ritmik düğme basışları vb. İçeren ‘uygun’ bir aksiyon oyunu. Bu yüzden, bir düğmenin nerede olduğunu bilmemek oldukça büyük bir sorun” diye yazıyor bir inceleme , bir başkası ekliyor “Bu, oyunun işleyişini öğrenme yolunuza atılan ekstra ve tamamen gereksiz bir engeldir.” İkincisi, Nioh 2‘nin şimdiye kadar iade ettikleri ilk oyun olduğunu söyleyerek incelemelerini başlatıyor, çünkü tamamen farklı istemler onu bir şekilde bitmez hale getiriyor.

Diğerleri, sağlam platformlarda bile bilinmeyen nedenlerle kötü kare hızı düşüşlerinden muzdarip. Bir inceleme şöyle diyor “Bir Ryzen’im ve bir 2080’im var ve düzenli olarak 30 fps’nin altına düşüyorum ve işleri daha da kötüleştirmek için oyun hızı kare hızına bağlı” diyor bir inceleme, “kareleriniz küçük bir miktar düştüğünde bile tüm oyun yavaşlamaya başlıyor.”

Nioh 2 Tanıtım Videosu

Bu incelemeler genellikle Nioh 2‘nin harika olduğunu, ancak bağlantı noktasının tutarsız kare hızını ortadan kaldırmak için optimize edilmesi gerektiğini belirtiyor. Başka bir kullanıcı , “Oyun çok, çok iyi ama şu anda tavsiye edemem” diyor . “Bir RTX 3080 ve R9 5900x çalıştırıyorum ve 25 fps’ye kare düşüşleri alıyorum. İnceleme düzeltildiğinde önerilen olarak güncellenecek.”

Yayıncı Koei Tecmo‘ya ulaştık ve bir temsilci bize şu ifadeyi verdi: “Nioh 2 – The Complete Edition‘ı satın alan herkese teşekkürler. Son birkaç gün içinde oyun içinde bulunan çeşitli sorunlar hakkındaki yorumlarınızı duyduk. Tüm mesajlarınızı dikkate alıyoruz ve bu sorunları gidermek için Şubat ve Mart aylarında yayınlanması planlanan birkaç güncelleme üzerinde aktif olarak çalışıyoruz.”

Nioh 2 geliştiricileri bize bu gelecek güncellemelerin içeriğinin şunları içerdiğini söyledi:

  • Birkaç hata düzeltmesi
  • DLSS entegrasyonu ile oyun performansının iyileştirilmesi
  • Klavye ve fare istemlerinin eklenmesi
Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası