Need for Speed Payback İnceleme

tarafından
254
Need for Speed Payback İnceleme

Need for Speed Payback İnceleme

Need for Speed serisinin son oyunu olarak karşımıza çıkan Need for Speed Payback bir hikayeden oluşan araba yarışı oyunu… Diğer serilerinden farklı olarak Need for Speed Payback’te hikaye yer alıyor. Bu defa oyunda gerçek insanlar yerine video oyun grafiklerine ağırlık verilen karakterler mevcut. Ancak birçok kullanıcı oyunun hikaye bölümünden pek de memnun değil. Hatta 2015 senesinde çıkan Need for Speed oyunu ile kıyaslandığında ne yazık ki Need for Speed Payback sınıfta kaldı.

Need for Speed Payback

Oyunu sıkıcı kılan bir diğer unsur da oyunun ilk başlarından itibaren yavaş, sıkıcı geçmesi ve hatta ana karakterinizin (Tyler) kişiliği de oldukça basit. Oyunda 3 karakteri kontrol edebiliyoruz ve ana karakterimize göre diğer karakterler daha fazla çekici görünüyor.

Need for Speed Payback Oynanışı

Eski seri olan Need for Speed ile Need for Speed Payback arasında oynanış bakımından herhangi bir farklılık yer almıyor. Oyunda yer alan harita, garaj, temel mekaniklerin hepsi eski sürümle hemen hemen aynı diyebiliriz.  Bu durum hem olumlu hem de olumsuz olarak karşımıza çıkıyor. Olumlu tarafı oynanış bakımından yeterli seviyede bir oyun ancak olumsuz tarafı ise, iki oyun arasında pek de bir farkın olmamasıdır.

Need for Speed Payback

Kullanıcılar bu durum söz konusuyken Need for Speed Payback satın alır mı yoksa eski sürümü oynamaya devam mı eder orası bilinmez. Ancak yeni oyunda harita daha büyük ve birçok alan mevcut.

Bir önceki yazımız olan The Long Dark İnceleme başlıklı makalemizde hayatta kalma modu, The Long Dark ve The Long Dark İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.