Narita Boy Oyun İncelemesi

Narita Boy Oyun İncelemesi

Oyunlarda genelde silah toplayarak ilerleme sağlanır. Bu oyunda ise silahımız var. Ancak silahınız olması farklı silahlarında alımayacağı anlamıan gelmiyor. Yani oyunda ilerledikçe yeni saldırılar öğreniyorsunuz ve açığınızı bu şekilde kapatabiliyorsunuz.  

Oyun içerisinde bazı eksik noktalar var. Yani oyunda her şey güllük gülistanlık bir şekilde ilerlemiyor. Yani oyundaki çatışmalar sürekli dalgalı bir şekilde ilerliyor. Bazen çok kolay geçebiliyorsunuz bazı bölümlerde ise sağa sola sıkışıp kalıyorsunuz. Yani oyun iyi giderken bir anda monoton bir hale dönüşebiliyor.

Oyundaki sıkıntılardan diğeri ise karakterin kontrol edilmesidir. Bir örnek vermek gerekirse kapılardan geçerken ya da merdiven çıkarken tam olarak doğru noktaya gelmediğiniz sürece herhangi bir şey yapamıyorsunuz.

Narita Boy Oyun İncelemesi
Narita Boy Oyun İncelemesi

Belki bu eksiklikler sizin için sorun teşkil etmeyebilir. Ancak yine de belirtelim istedik. Oyunun sonuna baktığınızda ise keyif verici bir oyun. Eğer bazen nostaljik oyunlara yeniden şans vermek isterseniz bu oyunu tercih edebilirsiniz.

Narita Boy

Narita Boy, oyunu oyuncusuna nostaljik bir tat veriyor. 1980’lere kadar gideceğiniz oyunda hikaye bu dönemi kapsıyor. Lio Chan adındaki bir karakteri yönetiyorsunuz ve bu karakteriniz ergenlik çağında olduğundan dolayı birtakım sorunlar yaşıyorlar. Kendisini dış dünyaya kapamış olan karakteriniz sadece oyun oynamakla ilgileniyor. Tek gerekçesi ise oyun oynamayı seviyor olması.  Elbette oyun merakı ailesiyle de sıkıntılar yaşamasına neden oluyor. Lio Chan ABD’li bir baba ve Japon bir annenin oğlu. Anne ve baba farklı kültürlerden gelmiş olduğu içinde evliliklerini sağlıklı bir şekilde yürütemiyorlar. Çocuk ise ailesiyle bağ kurabilmek için bilgisayarını kullanmak zorunda kalıyor.

Narita Boy Oyun İncelemesi
Narita Boy Oyun İncelemesi

Lio Chan annesinin kendisine anlatmış olduğu hikayenin etkisinde kalıyor ve bilgisayarda bir dijital krallığa doğru yol alıyor. Düşman yazılımlardan kurtularak özgürleşeceği yer de işte tam burası oluyor.  Yani oyun bu noktadan sonra başlıyor. Babasının kendisine hediye ettiği oyun konsolu  onun dijital dünyaya ışınlanmasını ve Narita Boy olmasını sağlıyor.

Oyunla ilgili daha fazla bilgi vermeden demenizi tavsiye ediyoruz.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası