Reklam

Reklam

MultiVersus

MultiVersus İnceleme

MultiVersus, Nintendo’nun Super Smash Bros oyunundan büyük ölçüde ilham alan ve bir grup Warner Bros karakterini canlandıran bir dövüş oyunudur. Bu biraz indirgeyici gibi görünse de, MultiVersus, benzersiz oyun formülü ve oldukça mizahi olabilen karakter etkileşimleriyle kendi kimliğini oluşturma konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Ayrıca, Looney Tunes, Adventure Time, Scooby-Doo, Rick and Morty ve DC Universe’den karakterler olarak üst düzey bir dövüş oyununda oynayabilmek, biraz uyumsuz olsa bile inkar edilemez derecede şık. Aslında, bu çılgın bir dövüşçü olduğu için uyumsuzluğun burada kendi lehine çalıştığını bile söyleyebilirim.

Bunu yazarken, MultiVersus 17 kullanılabilir karakter içeriyor ancak zaman geçtikçe daha fazlası olacak. Komik çizgileri ve ACME marka cihazları sayesinde Bugs Bunny benim vazgeçilmezim olsa da, tüm oyuncu kadrosunu denedim ve her karakterin ne kadar farklı oynadığından etkilendiğimi söylemeliyim. Yeni başlayanlar için, karakterlerin biraz tuhaf sınıfları vardır (Tom ve Jerry bir büyücü mü?), ancak bunlar aslında karakterlerin tam potansiyellerinden nasıl yararlanılacağını belirler. Örneğin, bazı karakterler kendi kaderlerine düşmelerini önlemek için takım arkadaşlarını yakalarken, diğerleri yardımcı kalkanlar dikebilir. Karakterinizin neler yapabileceğini bilmek size kesinlikle bir avantaj sağlayacaktır, bu nedenle çeşitli alıştırma modlarında denemeler yapmaya değer. Genel olarak, sergilenen çeşitlilik MultiVersus’un en güçlü yönü.

MultiVersus Tanıtım Videosu

Saldırdığınız, kaçtığınız ve zıpladığınız basit ve sezgisel kontroller, tüm beceri seviyelerindeki oyuncuların kendi hızlarında eğlenmelerini sağladığı için MultiVersus oynamak kolaydır. Özellikle, sadece düğmeleri ezmek istiyorsanız, iyi vakit geçireceksiniz ve bu süreçte aslında birkaç maç kazanabilirsiniz. Bu arada, karakterlerinin içini ve dışını öğrenmek ve akıllı stratejiler kullanmak isteyenler de çok eğlenecek. Bununla birlikte, şu anda kadroyla ilgili bazı denge sorunları var; özellikle, Adventure Time’dan Finn’in gerçekten bir yumruk attığını fark ettim, bu yüzden umarım bir noktada işler yeniden dengelenir. Güçlendiricilerin veya öğelerin olmaması da ilginç, ancak karakterlerin şarj edilebilir özel hareketlerinin yanı sıra bunu telafi etmek için iyi bir iş çıkaran avantajlara sahip olması da ilginç.

MultiVersus İnceleme
MultiVersus İnceleme

MultiVersus, her türlü sürüm, para birimi ve benzeri özellikleri içeren, oynaması ücretsiz oyunlardan biridir. Ne zaman böyle oyunlar oynasam kafam çok karışıyor çünkü sürekli olarak anlamsız ödüller, seviye atlama göstergeleri ve zorlu görevlerle bombalanıyorsunuz. Pek çok oyunun, sizi premium para birimi veya daha yüksek bir sürüm katmanı satın almanız için kasıtlı olarak bu şekilde kafa karıştırıcı hale getirdiğini anlıyorum, ancak açıkçası, tüm bu sistemi inanılmaz derecede sinir bozucu buluyorum. Bir sonraki Battle Pass aşaması için sonuçsuz bir kovalamacaya katılmaktansa tam fiyat ödemeyi tercih ederim. Ayrıca, kilidi açmaya değer tek içerik karakterlerin kendisidir ve diğer her şey sadece kozmetik ve sıkıcıdır. Profesyonel ipucu: Oyun içi para birimi satın almaya karar verirseniz, ne kadar harcadığınızı not edin.

MultiVersus İnceleme
MultiVersus İnceleme

Sağlam oynanışı ve çeşitli oyuncu kadrosuyla bile, MultiVersus hala birkaç alanda eksik. Neyse ki, daha fazla içerik yolda ve ben en çok ekstra karakterler için sabırsızlanıyorum, özellikle de birbirlerine sesli yorumları yönlendirdikleri için, bu harika bir dokunuş. Her neyse, umarım bir noktada kontroller daha az akıcı hale gelir çünkü bağlantılı saldırılar rastgele görünebilir ve hassas bir darbe indirdiğimde biraz ağırlık hissetmeyi tercih ederim. Ben de aşamalardan oldukça hayal kırıklığına uğradım. Bunların en iyi yanı, rakiplerinizi belirli kırılabilir duvarlara, zeminlere ve tavanlara sokabilmenizdir, ancak bunun yanı sıra, hayal kırıklığı yaratan şeyleri tazelemeye yardımcı olacak farklı hileler içeren herhangi bir aşama yoktur. Tabii ki, tüm bunlar yolda giderilebilir.

MultiVersus
MultiVersus

MultiVersus, özellikle belirgin bir şekilde oynayan karakterleri ve esnek oynanışı ile kesinlikle umut verici olan sağlam bir Smash Bros klonudur. Şu anda bazı açılardan biraz bunaltıcı olabilir, ancak bu projenin zaman içinde nasıl gelişeceğini görmek için sabırsızlanıyorum.

İnceleme:MultiVersus
İnceleme Puanı:7 / 10
Çıkış Tarihi:19 Temmuz 2022
Geliştirici:Player First Games
Yayıncı:Warner Bros. Games
Oyun Türü:Aksiyon
Platform:PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox X ve S Serisi, Microsoft Windows
Resmi Sayfalar:Steam, Epic Games, PlayStation, Xbox, Resmi Sitesi
Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası