MotoGP 21 Oyun İncelemesi

MotoGP 21

MotoGP 21 resmi olarak lisanslı motosiklet yarış simülatörleri Formula 1 oyunlarıyla karşılaştırıldığında her zaman radarın altında bir yere düşme eğilimindeydi. Ancak iki oyun arasında paralellikler var: İtalyan geliştirici Milestone, 2009’dan beri F1 lisansına sahip olan Codemasters‘tan bile daha uzun, 2007’den beri MotoGP oyunları yapıyor.

İşinizde iyi değilseniz ve tabii ki Milestone‘un MotoGP oyunlarının teknik mükemmellik ve özgünlük konusunda bir üne sahip olmadıkça, çok sevilen bir motor sporları oyun lisansını bu kadar uzun süre elinizde tutamazsınız. Belki de kart taşıyan MotoGP hayranlarının seçim bölgesi dışındakiler tarafından çılgınca heyecan verici görülmemişlerdir, ancak her zaman gerçek hayattaki sporun yerinde hissettiren sanal bir kopyasını sunmuşlardır.

Unutulmamalıdır ki, bu, dönüştürülenlere vaaz veren bir oyun: Mevcut bir MotoGP hayranı değilseniz ve sadece motosiklet meraklısıysanız, MotoGP 21 oynamayı biraz zor ve sinir bozucu bulmanız muhtemeldir hatta araba yarış oyunlarını oynamaya alışkınsanız. Oyunda, gerçek hayatta olduğu gibi, motosiklet sürmek zordur; virajlar için erken fren yapmalı ve gazı virajlardan çıkarken çok dikkatli ayarlamalısınız.

MotoGP 21 acemilere sözde hizmet veriyor ve hatta her köşede sizin için otomatik olarak fren yapmayı teklif ediyor, ancak bu sizi kontrolde değilmiş gibi hissetmenize neden oluyor. Neredeyse alçak gönüllü olacak kadar gizli bir yarış çizgisi göstergesini de açabilirsiniz. Bir öğretici var, ancak yarışmanın temellerini oldukça üstünkörü bir şekilde ele alırken, daha sert motosiklet kurulumu konusunda büyük ayrıntılara giriyor ve MotoGP 21‘in hedef kitlesinin acemiler yerine deneyimli meraklılar olduğu izlenimini gösteriyor.

MotoGP21 Oynanış Videosu

Yapısal olarak, bu, her türlü olasılık sunan F1 oyunları kadar etkileyici. Üç MotoGP formülünün hepsinden (tam MotoGP canavarları, Moto2 veya Moto3) motosikletlerle hızlı yarışlara katılabilirsiniz, ancak ana kariyer modu tamamen esnektir ve hatta bu sizin işinizse takım yönetimi unsurları sunar.

Böylece, tomurcuklanan bir Moto 3 sürücüsü olarak kendinizin bir kopyasını oluşturabilir, en iyi sponsorluk anlaşmalarını seçebilir, motosiklet geliştirme hakkında bilgi edinebilir ve birkaç mevsim boyunca merdiveni tırmanırken daha kazançlı sözleşmelerle ödüllendirilebilirsiniz. Ya da becerilere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, doğrudan tam gelişmiş MotoGP’ye atlayabilirsiniz. MotoGP motosikletleri, gerçek hayatta olduklarını hayal edebileceğiniz gibi, oyunda sürmek için zor canavarlardır, ancak oyun, alçakça bir şekilde çarptığınızda geri sarmanıza izin verir.

Yarış becerileri bir şekilde sınırlı olanlar için en iyi plan Moto 3’te başlamaktır. MotoGP 21‘in gerçek yaşam sezonunu taklit etme kararlılığı (gerçekleşmesi gereken 2021 takvimi ile neredeyse aynı olanı bile seçebilirsiniz. ki bu gerçekte gerçekleşti), takvimin dahil olduğu her turdaki tüm alıştırma seanslarına katılmadan önce, sezon öncesi testler için Katar’daki Losail gibi pistlerde turları atabileceğiniz anlamına gelir.

Kısa bir süre sonra turları atmak size motosikletinizin kullanımı hakkında bir fikir verirken, alıştırma seanslarını atlamamayı seçmek her bir devreyi öğrenmenize yardımcı olur. Mutlu bir şekilde, motosiklet kullanımı ve pist orijinalliği, MotoGP 21‘in üstün olduğu iki alandır. Oyunun en son yinelemesi, lastik bozulması gibi yönlerin gerçekçiliğini daha da artırıyor ve motosikletinizin lastik aşınması ile en üst düzey güç arasındaki dengeyi dengeleyerek yarışlarda kendinize bir şans vermeniz hayati önem taşıyor.

Motosikletinizin ön ucuna güven duyduğunuzda ve çılgınca savrulmadan virajlara nasıl atılacağını keşfetmeye başladığınızda, işlemler heyecan verici olmaya başlar. Bununla birlikte, yeni bulunan becerilerinizi çevrimiçi olarak alırsanız, en azından başlangıçta zorluklara hazırlanın. Bulacağınız rekabetin standardı, oyunun yapay zekasının çok üstündedir (bunu kasıtlı olarak açmadığınız sürece). MotoGP 21, çevrimiçi girişimde bulunacak kadar cesur olanlarla eşleşmeye çalışıyor, ancak rakiplerinizin büyük çoğunluğu neredeyse kesinlikle pahalı yarış donanımlarına ve gerçek günlük pist deneyimine sahip olacak.

MotoGP 21

Beceri seviyeniz ne olursa olsun, bir motosiklet yarışı meraklısıysanız, MotoGP 21‘i sevmelisiniz, ancak başlangıçta buna alışmanız biraz zaman alabilir. Görsel olarak oldukça etkileyici, ancak oynadığımız Xbox Series X’te, önceki nesil konsollardan bekleyeceğinizden çok daha üstün görünmüyordu. Düştüğünüz zamanlar ve acı verici derecede gerçekçi bir çarpışma kamerası devreye girdiğinde zamanlar hariç.

Yapısal olarak, oyun aynı zamanda etkileyicidir, kısa bir yarışın hızlı patlaması için dalma veya çok yıllık bir kariyerin her seansında kendi yolunuzda ilerlemeniz için esnekliğe sahiptir, yönetici olarak çalışacak ve etkili bir şekilde kendi genç takımınızı oluşturacaktır. Takım patronu olmanın nasıl bir şey olacağının tadın. Ayrıca, onu ilerledikçe uyarlayabilir, hoşunuza gitmeyen herhangi bir oturumu atlayabilir, yönetim yönlerini göz ardı ederek ve yol tutuşu ve özellikleri hakkında söylediklerinize dayanarak pit ekibinizin motosiklet almasına izin verebilirsiniz.

Milestone gibi motor sporları geliştiricileri için bir düşünceden kaçınmaya değer: COVID salgını işlerini çok zor hale getirdi, çünkü diğer şeylerin yanı sıra devreleri fiziksel olarak ziyaret etmek ve onları taramak çok zor hale geldi. Yine de Milestone, MotoGP 21‘i gerçek hayattaki MotoGP sezonunda tüm devreler dahil olmak üzere oldukça erken çıkarmayı başardı.

MotoGP 21, geçen yılın oyununa kıyasla şaşırtıcı derecede yenilikler sunmayabilir (gerçek hayatta uygulanan uzun tur cezasının eklenmesi memnuniyetle karşılansa da), ancak yine de etkileyicidir. Gerçek MotoGP gibi hissettiren şeyleri bir oyuna getirme konusunda gerçekten iyi bir iş çıkarıyor. Acemiyseniz, en azından başlangıçta oyunu zor bulabilirsiniz. Ancak bir MotoGP meraklısıysanız, bunu son derece tatmin edici bulmalısınız.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası