Momo Challenge Nedir?

tarafından
401

Momo Challenge Nedir?

Momo Challenge Nedir?

Son zamanlarda sayıları artmaya başlayan ve sonucu ölüme kadar gidebilen bazı oyunlar ortaya çıktı. Oyun diye ifade etmek aslına bakılırsa doğru değil çünkü, oyunun dışında bir durum bu… Herkesin duyduğu, bildiği Mavi Balina oyunu vardı. Çıkan dedikodulara göre Mavi Balina oyunu hala devam ediyor. Mavi Balina oyunu, kullanıcıları ölüme doğru sürükleyen oldukça tehlikeli bir oyundur. Onlarca çocuk ve genç Mavi Balina oyunu yüzünden canına kıymıştır. Tam da bu oyun artık yok diye sevinmeye başlamıştık ki yerini Momo Challenge adlı yeni bir oyuna bıraktı.

Ortaya atılan bazı iddialar doğrultusunda Momo adındaki bu karakter, YouTube’da yer alan çocuk videolarında reklam olarak yer alıyor. Sanki bir reklammış gibi gösterilen Momo, çocukları kötü şeyler yapmaları için yönlendiriyor. Mesela evde bulunan kesici aletler nerede bulunur? vücudunda nasıl kullanılır? gibi… Hatta çocuklara bu kesici aletler ile kendilerine zarar vermesini istiyor ve yapmadıkları zamanda gece rüyalarına gireceğini söyleyerek çocukları korkutuyor.

Momo Challenge Nedir

Momo Nasıl Ortaya Çıktı?

Momo ismindeki bu karakter, Mother Bird isminde bir heykel… İlk kez Momo Arjantin’de intihar eden çocukla ilgili olarak ortaya atılan iddialardan biri… Aslına bakılırsa konuyla ilgili olarak herhangi bir kanıt da mevcut değil. Ancak sırayla İngiltere, Meksika ve Amerika’dan başlayarak dünyanın birçok ülkesinde oyun hızla yayılmaya başladı. Özellikle sosyal medya üzerinden dünyaca meşhur Kim Kardashian tarafından da Momo paylaşılınca büyük kitleler tarafından karakter tanınmaya başlıyor.

Bir önceki yazımız olan Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Nasıl Yapılır, Steam Oyun İadesi ve Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.