Minecraft performans modları ile yüksek FPS alma

Minecraft oyununda performans modları ile birlikte yüksek FPS almak pek çok kullanıcının yapmak istediği bir durum oluyor.

Bazı kullanıcılar daha yüksek FPS almak için ve daha iyi kalitede oyunu oynamak için OptiFine kullansa da Forge kurarak daha fazla performans moduna sahip olmak mümkün. Bu konuda FPS arttıran ve bellek optimizasyonu sağlayan pek çok moddan bahsetmek istiyoruz.

Minecraft için performans modları

Minecraft oyununda performans yükselten modlardan birisi OptiFine olarak yer alıyor. OptiFine Forge gerektirmeden veya Forge ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. OptiFine yalnızca performansı arttırıp, FPS yükseltip optimizasyonu sağlamak amaçlı kullanılmıyor aynı zamanda shader desteği sunarak oyuncuların shader ile oyun oynamasına imkan tanıyor.

Minecraft performans modları

Minecraft performans modları arasında yer alan bir diğer mod FoamFix olarak karşımıza çıkıyor. Bu modun amacı daha çok bellek optimizasyonu sağlaması. Mod kurulu değilken RAM kullanımı daha yüksek iken bu mod ile birlikte bir miktar düşüyor. FoamFix’in yaptığı açıklamaya göre RAM kullanımı %30’a kadar bir verimlilik kazanıyor. Bu da düşük RAM belleğe sahip kullanıcılar için önemli bir avantaj sunuyor.

Minecraft oyun kalitesini yükseltecek ve FPS arttıracak modlardan birisi de BetterFPS modu olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar BetterFPS modu ile birlikte oyundaki FPS artışını görebiliyor. BetterFPS için özel bir ayar bulunmakta. Bu ayarlara ulaşmak için ayarlar üzerinden “BetterFPS Options” seçeneğine tıklamak yeterli olacak. BetterFPS geliştiricisinin yaptığı bir teste göre BetterFPS olmadan 114 FPS alan bir bölgede BetterFPS modu kurulduktan sonra 168 FPS alınıyor. Bu oldukça iyi bir miktar. Özellikle bol makineli bölgeler ciddi oranda FPS düşürdüğü için bu mod çok işe yarayabilir.

Minecraft modları ile oynayanların vazgeçilmezleri arasında yer alan VanillaFix, çok önemli bir işleve sahip. Özellikle modlu oyun zaman zaman çökebiliyor. Bu gibi çökmeler oyunun tamamen kapanmasına yol açıyor. Eğer çok fazla moda sahip bir paket ile oyuna giriliyor ise bu durum sinir bozucu olabilir. VanillaFix oyunun çökmesini engelleyen bir mod.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası