Reklam

Reklam

Minecraft

Minecraft Genel Hatalar ve Çözümleri

En yaygın Minecraft hataları ve bunların nasıl düzeltileceği hakkında daha fazlasını, ayrıca anlık görüntülerin basit bir açıklamasını ve nelerin beklendiğini bu yazımız sayesinde öğrenebilirsiniz.

Minecraft on yıldan fazla bir süredir var olmasına rağmen, özellikle sunucularda veya anlık görüntülerde oynarken zaman zaman biraz göz korkutucu olabilir. Tek oyunculu dünyalara alışkınsanız, eski sunucu, bağlantı reddedildi veya hatalı oturum açma gibi hata kodları kafa karıştırıcı olabilir.

Bunların 21w10a gibi sık sık değişen kodları vardır ve göz korkutucu görünebilir. Yaklaşan güncellemelerin temelde küçük beta sürümleri olduklarından, bunları keşfetmek istiyorsanız hatalar ve hatalar açısından bilmeniz gereken şeyler var.

Bu kılavuz, en yaygın Minecraft hatalarına ve bunların nasıl düzeltileceğine ilişkin bir genel bakışın yanı sıra, anlık görüntülerin basit bir açıklamasını ve bunları oynarken nelerin beklendiğini sunar.

Bu başlık altında bulabileceğiniz Minecraft hatalarına aşağıdaki başlıklara tıklayarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Minecraft

Eski Sunucu veya İstemci Ne Anlama Geliyor?

Bu hata mesajları, sunucudaki ve istemcideki (başlatıcınız) Minecraft sürümü eşleşmediğinde oluşturulur. Eski sunucu, bağlanmaya çalıştığınız sunucunun, kullanmaya çalıştığınızdan daha eski bir Minecraft sürümünü kullandığı anlamına gelirken, eski bir istemci hatası, sunucunun sizden daha yeni bir sürüm kullandığı anlamına gelir.

Büyük Minecraft güncellemeleri iyi yayılmış olsa da, küçük güncellemeler oldukça sıktır ve hatalara neden olan bunlardır. Minecraft, oyunun yeni sürümlerini başlatıcıya otomatik olarak ekler, ancak eskilerini kaldırmaz. Bunun yerine, bunu “kurulumlar” sekmesi altında kendiniz yapmanız gerekir. Ayrıca varsayılan olarak en son sürümü yükleme eğilimindedir, bu nedenle bunun gibi hatalar çok yaygındır.

Nasıl Düzeltilir

Hata göründüğünde, her zaman olmasa da genellikle size gerekli sürümü söyleyecektir. Sürümü değiştirmek için yükleyicide oynat düğmesinin solundaki açılır kutuyu tıklamanız yeterlidir. Burada daha önce oynadığınız ve kaldırmadığınız herhangi bir sürüm, en son sürüm ve en son anlık görüntü arasından seçim yapabilirsiniz.

Bağlantı Reddedildi Ne Demektir?

Bu hata, girdiğiniz IP Adresi ile ilişkili çevrimiçi sunucu olmadığında oluşur. Bunun nedeni sunucunun çevrimdışı olması veya kullandığınız bilgiler yanlış olabilir.

Nasıl Düzeltilir

Sorunu çözmek için önce girdiğiniz IP Adresinin sunucununkiyle eşleşip eşleşmediğini kontrol edin. Varsa, sunucu sonunda hataları kontrol etmeniz gerekir. Genellikle sunucuyu yeniden başlatmak bağlantı sorunlarını çözecektir.

Giriş Yapılamadı: Kötü Giriş Ne Anlama Geliyor?

Bu hata, sunuculardaki ve istemcilerdeki Minecraft sürümleri eşleşmediğinde veya standart olmayan bir istemciyi standart bir sunucuya bağlamaya çalıştığınızda veya bunun tersi olduğunda da oluşabilir. Ancak, çoğunlukla, bir sunucu yeniden başlatıldıktan sonra çok hızlı bir şekilde oturum açmaya çalıştığınızda veya bağlantınız tam olarak oturum açmadan önce bağlantınız zaman aşımına uğradığında ortaya çıkar.

Nasıl Düzeltilir

Çok hızlı oturum açmayla ilgili bir sorunsa, birkaç dakika bekleyip yeniden denemek sorunu çözecektir. Devam ederse, her ihtimale karşı sürüm eşleşmenizi kontrol edin ve ardından internet bağlantınızı ve hızınızı kontrol edin.

Minecraft

Bu Sunucu Geçersiz Bir Sunucu Anahtarıyla Yanıt Verdi Ne Anlama Geliyor?

Bu hata mesajı genellikle modlu sunucularla uğraşırken bulunur. Bu, istismarları önlemek için uygulanan önlemlerle ilgili bir hatadır.

Nasıl Düzeltilir

Bunu çözmenin tek yolu, işe yarayana kadar tekrar giriş yapmayı denemektir. Kötü girişlerden kaçınmak için denemeler arasında biraz zaman bırakın.

Bu Sunucuda Beyaz Listede Değilsiniz Ne Demektir?

Bir dizi sunucunun beyaz listesi olacaktır. Bu, o sunucuya erişebilen kişilerin kullanıcı adlarının bir listesidir. En yaygın olarak arkadaşlar, aile veya topluluklar gibi küçük gruplar tarafından kullanılan özel sunucularda bulunur. Bir sunucuya bağlanmaya çalışıyorsanız ve bu şekilde kısıtlanmışsa, kullanıcı adınız listede yoksa alacağınız mesaj budur.

Nasıl Düzeltilir

Listede olmanız gerekiyorsa, sunucunun yöneticisiyle iletişime geçmeniz ve gerekirse sizi kontrol etmesini ve eklemesini istemeniz gerekir. Kişisel bağlantınız olmayan bir sunucuya bağlanmaya çalışıyorsanız, beyaz listeye alınmak için yalvarmayın, işe yaramaz.

Yaygın Hata Kodları

io.netty.handler.timeout.ReadTimeoutException: Dahili İstisna

Bu hata, oyununuz sunucuya ayak uyduramadığında ve senkronizasyondan çok uzaklaştığınızda oluşur. Genellikle bunun nedeni, bilgisayarınızın verileri yeterince hızlı işleyememesi veya internet bağlantınızın çok yavaş olmasıdır.

Nasıl Düzeltilir

En kolay düzeltme, bant genişliği sorunlarına neden olabilecek diğer programları kapatmaktır. Arka planda çalışan uygulamalarınızın olup olmadığını görmek için bilgisayarınızın sağ alt kısmındaki görev çubuğunu kontrol ettiğinizden emin olun. Sorunun bu olup olmadığını görmek için internet bağlantı hızınızı da kontrol etmeye değer.

Minecraft

java.net.SocketException: Bağlantı Sıfırlama

Bu, sunucu ve istemci arasındaki bağlantının aniden kesildiği anlamına gelir. Genellikle bu, sunucunun yeniden başlatılmasından veya bağlantı sırasında internet bağlantısının kesilmesinden kaynaklanır.

Nasıl Düzeltilir

Sunucuya düzgün bir şekilde yeniden başlaması için süre verdikten sonra tekrar oturum açmayı deneyin. Ayrıca bağlantı kararlılığınızı kontrol etmeyi unutmayın.

java.io.IOException: Sunucudan Döndürülen HTTP Yanıt Kodu: 503

Bu hata, minecraft.net kapalıyken oluşur. Bölge bakımı yapılırken en yaygın olanıdır.

Nasıl Düzeltilir

Sunucuları etkileyebilecek Minecraft’ın ucundaki bakım ve sorunların ayrıntılarını bulmak için Minecraft Web Sayfasına bakın.

Anlık Görüntüler Nedir?

Anlık görüntüler, yaklaşan büyük yamaların bitmemiş test sürümleridir ve tüm oyuncuların göz atması için Java Sürümü’nde mevcuttur. Bedrock dahil olmak üzere diğer sürümlerde, bunlar yapı olarak bilinir. İçeriğin rafine edilmemiş sürümleri olduklarından, genellikle aksaklıklar ve hatalar olacaktır. Herkese açık testler, nihai sürüm derlenip yayınlanmadan önce bunların tanımlanmasına ve raporlanmasına yardımcı olur.

Anlık görüntüler, başlatıcının Kurulumlar sekmesi altına yüklenebilir ve ana ekrandaki sürüm menüsünden seçilerek oynatılabilir.

Minecraft

21w10a Ne Anlama Geliyor?

Anlık görüntüler genellikle bir Çarşamba günü yayınlanır ve YYwWWx biçiminde adlandırılır ve yukarıdaki kod, yazı yazılırken Anlık Görüntü kodudur. YY yıldır, yani şu anda 21, WW hafta, şu anda 10 ve x, şu anda a tanımlayıcı olarak kullanılan benzersiz bir harf kodudur. Anlık görüntüler yalnızca test edilecek yeni özellikler olduğunda yayınlanır.

Ne Beklemeliyim?

Anlık görüntüler yeni mekanikler, bloklar, çeteler ve öğeler içerebilir. Oyunculara yeni özellikleri test etme ve sonuçlanmadan önce nasıl oynadıklarını görme şansı sunuyorlar. Geri bildirim, Mojang’ın oyuncu deneyimlerini hesaba katmasına yardımcı olur.

Anlık görüntüler için farklı bir dünya kullanmaya veya yüklediğiniz herhangi bir dünyanın yedek bir kopyasına sahip olduğunuzdan emin olmaya değer. Minecraft kaydetme dosyalarınızı Minecraft kurulum klasörünüzde bulacaksınız.

Sorun Giderme Önerisi

Hangi Minecraft sürümünü oynarsanız oynayın, sorunların en yaygın nedenleri sunucu çökmeleri, internet bağlantısı sorunları ve sürümlerle çakışmadır. Sunucunuzu yeniden başlatmak, bağlantınızı ve sürümlerinizi kontrol etmek, sorunlarınızın çoğunu çözecektir.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası