Minecraft drop sorunu nasıl çözülür?

minecraft drop

Minecraft drop sorunu pek çok kişinin başına gelmiş olmalı. Drop sorununun çeşitli nedenleri olabilir. Peki bu nedenler ve çözümleri neler?

Minecraft oyununda yaşanan drop sorunlarının pek çok sebebi bulunabilir. Bunun sebebi bir sunucu olabilir veya oyun, bunun yanı sıra sistem kaynaklı bir durumdan dolayı meydana gelmiş olabilir. Sunucu kaynaklı drop sorunları genellikle 1.12 ve üzeri sunucularda yaşanıyor. Bunun sebebi bazı değişiklikler sebebiyle bu durumun yaşanıyor olması. Minecraft’ta böyle bir sorunun meydana gelmesinin nedeni ise çeşitli olmakta.

Minecraft drop sorunu ve çözümü

Minecraft drop sorunu yaşayanlar RAM kaynaklı böyle bir sorun yaşıyor olabilir. Eğer JAVA’ya ayrılan RAM en yüksek seviyeye ulaşır ise anlık olarak donma yaşanabilir. Bu sırada RAM kullanımı temizlenir ve oyun tekrar kaldığı yerden devam eder. Bunun yanı sıra VRAM kaynaklı da böyle bir sorun meydana gelebilir. Video RAM, ekran kartlarında bulunan bir bellek. Eğer VRAM dolarsa oyunda drop yaşanması muhtemel bir durum.

Minecraft Drop Sorunu

Bu durumun bir diğer sebebi disk kaynaklı olabilir. Bazen Minecraft diski kullanırken o sırada başka bir şey diski kullanırsa Minecraft’ta anlık olarak bir drop meydana gelebiliyor. Minecraft drop sorununa sebep olan bir diğer durum CPU ve GPU kullanımı da olabilir. Kısacası kullanıcılar bu gibi sorunlara karşı donanımları, sürücüleri ve arka planda çalışan yazılımları kontrol etmeli.

Minecraft sunucusu drop sorunu ve çözümü

Minecraft sunucularında yaşanan drop sorunu 1.13 sürümü ile birlikte ortaya çıktı. 1.13 sürümü çıktığında çok fazla drop yaşanıyordu. Bundan dolayı 1.14 sürümünde dropların çözümüne odaklanıldı. Eskisine göre daha az drop düşse de kullanıcılar halen bu durumdan şikayetçi olmaya devam etti. 1.16 sürümünde dahi bu tür sorunlar ile karşılaşmak mümkün.

Minecraft drop sorununun sebebi, 1.13 sonrasında bazı sistemlerin değişmesinden kaynaklı. Bu sürümde kafa sistemi ile ilgili bir değişiklik yapıldı. 1.13 öncesi üretilen ve içerisinde kafa bulunan haritalar 1.13 sonrasında kafanın olduğu yerde drop yaşamaya başladı. Bu sorunu çözmenin yolu haritada yer alan ve dokusu bulunmayan oyuncu kafalarını kırmak.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası